P, 7.03.2021
TRAAGILINE LUGU ⟩ Oscari-soosikust Taani režissöör kaotas filmivõtete ajal 19-aastase tütre Detsembris Euroopa filmiauhindadel aasta parima filmi, parima režissööri ja parima stsenaariumi preemiad noppinud tragikomöödia «Järgmine ring» (Druk, 2020) kuulub tänavu nii Kuldgloobuste kui ka Oscarite raudsete favoriitide hulka, tuues tõenäoliselt vähemalt nominatsioonide näol tunnustust ka filmi peaosatäitja Mads Mikkelsenile. Taani film alkoholiga eksperimenteerivatest kooliõpetajatest kõnetas positiivselt ka Eesti publikut ja kriitikuid, kuid vähe on teada selle mõtlema ja naerma paneva filmi taga peituv tragöödia.
STAARI SAATUS ⟩ Pankrotist pornofilmini: «Päästja koolikella» Screechi lühikest elu saatsid kirevad skandaalid 90ndate kuulsast noortesarjast «Päästja koolikell» tuntud koomik ja näitleja Dustin Diamond vandus nädala eest alla kopsuvähile ning lahkus siit ilmast kõigest 44-aastasena. Erinevalt oma ekraanipartneritest ei kogenud Diamond pärast seriaali lõppu suurt tähelendu, küll aga pakkus klassikalise läbipõlenud lapstähe kombel kõneainet kõmuveergudel. Mis elu see laheda nohik Screechina ajalukku minev mees kulisside taga siis täpsemalt elas?

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
KINOKRÜPT ⟩ Kuidas kuulsa jõulufilmi staar Hollywoodi bosside käsul bordellis «mehistumas» käis MeToo kampaania on toonud päevavalgele palju koledusi, mida Hollywoodi telgitagustes korda on saadetud, ent võib olla täiesti kindel, et tegemist on kõigest nn jäämäe tipuga. Kahtlemata ei ole viimastel aastakümnetel siiski asjalood olnud nii hullud kui Hollywoodi algus- ja kuldaegadel, mil stuudiobosside võim oma alamate (sh näitlejate) üle oli absoluutne ning nende käsk seaduseks, olgu see siis kuitahes nilbe või ebameeldiv.
Suur lugu
NÄDALA NÄITLEJA ⟩ Gal Gadoti tõus tippu: kuidas lahinguvalmis Iisraeli missist sai mõne aastaga Hollywoodi jumalanna Kinodesse on jõudnud koroonaaja järgmine kauaoodatud Hollywoodi suurfilm, vaatemänguline «Wonder Woman 1984» – juba terve aasta jagu edasi lükatud DC koomiksifilm Warner Brosilt, mille peaosas särab Iisraeli päritolu näitlejanna Gal Gadot. Kuidas õnnestus välismaalasest kaunitaril end vaid mõne aastaga Hollywoodi üheks enimteenivaks naisnäitlejaks üles töötada?
Suur lugu
TÕUSEV TÄHT ⟩ Kes on õuduskomöödia «Räige reede» 23-aastane staar Kathryn Newton? Halloweeniks ajastatud õuduskomöödial «Räige reede» (Freaky) läheb väga hästi: film on väga hästi vastu võetud nii vaatajate kui ka arvustajate poolt. Horror-naerutajas teismelise tüdruku kehasse lõksu jääv Vince Vaughn on kinopublikule tuttav juba ammu, kuid peaosas särab veel küllalt tundmatu, ent juba meelde jääma hakkav nägu – tõusev täht 23-aastane ameeriklanna Kathryn Newton. Teeme tutvust!
NURJATU AFÄÄR ⟩ Noor täkk Matthew McConaughey skooris kohtutrilleri võttelt kaks kuulsat pruuti Et Matthew McConaughey on kinoekraanil sageli naistemagneti rollis, ei tule uudisena. Kuid asjaolu, et viimased poolteist aastakümmet rahulikku pereisaelu elav mees ka kulisside varjus aktiivselt donžuaani tegi...ei tule siiski ka erilise üllatusena. Küll aga tõuseb üks paheline paljastus teiste seast esile oma tõhususe poolest: miks ka mitte sebida mitut naist samal ajal?