Eesti Vabariigi sünnipäeva eelsoojenduseks on valmis saanud René Vilbre ootamatutest olukordadest pungil kodumaise komöödiafilmi «Eesti matus» ahjusoe treiler.

Mängufilmi aluseks on Andrus Kivirähki samanimeline tähtteos ja kinodesse jõuab see taasiseseisvumispäeval, 20. augustil. 

«Eesti matus» on koomilistest karakteritest tulvil Eesti komöödia. Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

Noor, kaubanduskeskustes pensionikindlustusi müüv Andres tutvub tööpostil mustanahalise tüdrukuga ja armub. Andrese uus armastatu Lee osutub aga vabameelseks maailmaränduriks, kellele eestlaste mammonaorjus ja töökultus arusaamatuks jäävad. Naiivsete unistuste tuules otsustavad noored minna laia ilma õnne otsima. Ootamatult peab aga Andres minema oma vanaisa matustele ning pahaaimamatult võtab sinna kaasa ka Lee.

Matustele on kokku sõitnud kirev seltskond sugulasi ja tuttavaid ning nagu eestlastele omane, kisub kurb sündmus õhtu arenedes vägisi koomiliseks. Õhku kerkivad eestlastele ürgomased vaidlused võtavad sündmuste arenedes lausa hüperboolseid mõõtmeid, tekitades arusaamatusi ka Andrese ja Lee suhetes.

Filmi osades atuvad üles Ago Anderson, Sandra Ashilevi, Markus Habakukk, Hilje Murel, Peeter Oja, Merle Palmiste, Jan Uuspõld, Anna Sergejeva ja Tambet Tuisk.

Film valmis Taska Filmi, Apollo Film Productionsi ja Filmivabriku koostootmisel.

Vaata filmi ahjusooja treilerit: