N, 22.10.2020

PEOPILDID ⟩ Vaata, mis toimus Veiko Õunpuu põhjamaise vesterni «Viimased» esilinastusel

Reede õhtul esilinastus Apollo Kino Solarises režissöör Veiko Õunpuu uus film «Viimased» (Viimeiset). Soomekeelne linalugu on tituleeritud põhjamaiseks vesterniks ja selle tegevus toimub metsikus Lapimaa tundras.

Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kes loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Aga töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast. Kõigele lisaks on manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

Režissöör Veiko Õunpuu värskeim linateos «Viimased» on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud mängufilm, milles teevad kaasa mitmed armastatud Eesti ja Soome näitlejad. Karges filmis mängivad Pääru Oja, Laura Birn, Tommi Korpela, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Indrek Spungin, Elmer Bäck, Samuli Edelmann, Sulevi Peltola, Emmi Parviainen, Jarkko Lahti jpt.

Kaameratöö autor on äsja EFTAga pärjatud operaator Sten-Johan Lill («Skandinaavia vaikus») ning filmis kõlab Sven Grünbergi muusika.

Loe Postimehe arvustust siit.