N, 22.10.2020

TREILERID ⟩ Toidufilmide festival toob ekraanile 10 «söödavat» dokki

«Toiduvõitleja»

FOTO: Toidufestival

Täna õhtul saab kinos Sõprus alguse teist korda toimuv Toidufilmide festival, mille «menüüst» leiab 10 toiduga seotud dokumentaalfilmi. 

«Ürituse eesmärgiks on näidata toiduvaldkonnas tegutsejate pühendumist, kirge ning ka murekohti ja teha seeläbi kummardus kõikidele kodumaistele professionaalidele, kes meile igapäevaselt toiduelamusi pakuvad,» teatab festival. Korraldajate kinnitusel on filmivalik pandud kokku just nii, et «menüüs» leiduks midagi igale maitsele. 

Seekordse festivali programmi kuulub 10 dokumentaalfilmi, mille teemade hulgas on näiteks suurejooneline Bocuse d'Or kokandusvõistlus («Aitäh Bocuse»), toiduraiskamise probleem ning võimalikud lahendused («Toiduvõitleja»), kvaliteetse kohvi kasvatamine («Varjus kasvanud kohv»), tipprestorani praktikantide väljakutsed («Etapp: kulinaariapraktika»), gurmeekokanduse ajalugu («Haute cuisine: tippkokanduse sünnilugu») ja palju muud.

Toidufilmide festival toimub 17.–20. septembrini kinos Sõprus. Piletid on müügil veebilehel Fienta.com ja kinokassas. Filmid linastuvad ingliskeelsetena või ingliskeelsete subtiitritega.