P, 27.09.2020
Sisuturundus

VÄÄRT VAATAMINE ⟩ Apollo Kinod toovad naistepäeval kinoekraanile 2000 õrnema soo esindaja mõtted

«Naine»

FOTO: Filmiplakat

Sel pühapäeval, 8. märtsil näitavad Apollo Kinod rahvusvahelise naistepäeva puhul värsket dokumentaalfilmi «Naine» (Woman, Prantsusmaa 2019).

Mastaapne dokk annab hääle 2000 naisele 50 riigist ning puudutab teemasid nagu naiseks olemise tähendus ja tunnetus, haridus ja varanduslik iseseisvus, kuid ka menstruatsiooni, seksuaalsust, emadust ja abielu. 

Vaata lisa Facebookist ja kutsu sõbrad kaasa.

Tallinnas:

Apollo Kino Mustamäel kell 17.00

Apollo Kino Ülemistes kell 17.10

Apollo Kino Solarises kell 17.20

Tartus:

Apollo Kino Lõunakeskuses kell 17.00

Pärnus: Apollo Kino Pärnus kell 17.00

Saaremaal:

Apollo Kino Saaremaal kell 17.00
 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Hoolimata laiaulatuslikust skaalast pakub film väga intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta. Seda hoolimata kõikidest raskustest, millega nad silmitsi seisavad. 

Filmis avastate naiste hääli kõlamas nagu ei kunagi varem. Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku sajad lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte või farmereid väga kõrvalistest piirkondadest. Film edastab põhjaliku pildi sellest, mida tähendab tänapäeval naine olla. Ütluste vahepeal laiendavad naiste lugusid kaadrid, näidates neid isikupäraselt tavaelus või suurtel koosviibimistel, kus on koos tuhandeid naisi.

Filmi režissöörid tegid ühtlasi koostööd kunstnikega, nagu näiteks fotograaf Peter Lindbergh, et uurida naiste suhteid nende enda kehaga. Samuti tantsijad kollektiivist Bandaloop, kes edastavad metafoorilise tantsu kaudu naiste jõudu ja võimeid tõusta taevasse.