NÜÜD KINOS ⟩ Puhvis kleidid, armuintriigid, Eesti seksikomöödia, Kuuba spioonid, 2000 naist ja Vene õudukas

«Emma»

FOTO: IMDB

Sel nädalal jagub Eesti kinodes vaatamist nii uhkete kleitide ajastu romantika, vene muinasjuttude, spionaaži, liigutavate dokkide kui ka häbitu kodumaise huumori austajatele.

Häbitus Eesti seksikomöödias «Asjad, millest me ei räägi» tuuakse päevavalgele paaride salafantaasiad

Kodumaine suhtekomöödia «Asjad, millest me ei räägi» toob vaatajani viie erinevas vanuses paari suhteprobleemid ja salafetišid ning samuti selle, millised ootamatud tagasilöögid võivad olla sellel, kui oleme otsustanud oma partneritele avaldada kogu tõe selle kohta, mis meile magamistoas kõige rohkem meeldib. Olgu selleks siis detailsed rollimängud, erutumine pisarate nägemisest, salafantaasia jõulisest seksist, kõned seksiliinile või lihtsalt oma magusalt magava kaasa vaatamine. Menukomöödia «Svingerid» tegijate uue filmi näol on tegu kohaliku uusversiooniga Austraalias 2013. aastal valminud suhtekomöödiast, mis kandis pealkirja «Väike surm» (The Little Death), mis on viide orgasmile (tuleneb prantslaste väljendist la petite mort).

Apollo Kinodes alates 2. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Kuuba võrgustikus» jäävad varastel 90ndatel USAle hambusse Castro spioonid

Tõsielulistest sündmustest inspireeritud põnevusfilm «Kuuba võrgustik» (Wasp Network) jutustab poliitvangide loo USA hambusse jäänud Kuuba spioonidest.

1990ndate alguse Havanna. Kuuba piloot René González varastab lennuki ja põgeneb Kuubalt, hüljates nii armastatud naise ja tütre. Ta alustab Miamis uut elu. Peagi jõuavad sinna teisedki Kuuba põgenikud ja luuakse spioonide võrgustik, mille eesmärk on Kuubal terrorirünnakuid korraldanud vägivaldsetesse Castro-vastastesse organisatsioonidesse infiltreeruda. Oliver Assayase lavastatud tõsielulises draamas astuvad üles hispaaniakeelse filmimaailma superstaarid Edgar Ramirez, Ana de Armas, Penelope Cruz, Gael García Bernal jt.

Apollo Kinodes alates 6. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Romantika kuubis: Jane Austeni võluv noor kosjamoor «Emma» keerutab taas kinoekraanil suhteintriige

Jane Austeni romaanil põhinevas võluvas draamakomöödias «Emma» (Emma.) kehastab peategelast eksootilist päritolu 23-aastane ameeriklanna Anya Josephine Marie Taylor-Joy, kes on ema poolt Aafrika, Hispaania ja Briti päritolu ning kelle isa juured ulatuvad Šotimaale ning Argentiinasse. Ebatavaliselt suurte silmadega noort näitlejat teame M. Night Shyamalani filmidest «Lõhestunud» ja «Klaas», seriaalist «Peaky Blinders» ning näiteks ka iiri muusiku Hozieri muusikavideost «Dinner & Diatribes».

Jane Austeni 1815. aasta samanimelisel romaanil põhinev humoorikas romantiline kostüümidraama räägib jõukast kaunitarist Emma Woodhouse'ist, kellele meeldib kosjamoori mängida, ilma et tal endal oleks kosilase valimisel kiiret või selleks isegi vajadust, kuna neiul rahast puudust tunda ei tule. Lahti lähevad siiru-viirulised armuintriigid, mille tulemusena ka Emma enda elu romantilises plaanis üpris keerukaks muutub. 

Apollo Kinodes alates 6. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Jubedas vene õudukas «Jagaa: Sünge metsa õudus» kaovad jäljetult väikesed lapsed

Slaavi muinasjuttudest tuntud nõid külvab hirmu ka 21. sajandi Venemaal, seda uhiuues õudukas «Jagaa: Sünge metsa õudus» (Яга. Кошмар тёмного леса).

Linnaäärses eliitrajoonis kaovad jäljetult lapsed, kelle olemasolu lapsevanemad hiljem ei mäleta. Nad jätkavad muretult oma elu, nagu midagi polekski juhtunud. Kadunud lapsed viib endaga kaasa üks salapärane naine – kui mõnda perekonda sünnib laps, koputab ta pere uksele ja pakub end lapsehoidjaks. Ta on viisakas, haritud ja kohusetundlik ehk pealtnäha täielik musterlapsehoidja, kuid seda mitte kauaks. 

Noor abielupaar (Aleksei Rozin ja Svetlana Usinova) kolib metsaäärsesse unistuste majja, kus on alati värske õhk, idüll ja sõbralikud naabrid. Vanemad palkavad vastsündinud tütrele ja teismelisele pojale Jegorile (Oleg Tšugunov) kohe ka sõbraliku lapsehoidja. Pärast lapsehoidja (Marjana Spivak) ilmumist hakkab majas toimuma midagi kummalist: Jegor kuuleb öösiti hirmutavaid helisid, näeb lapsehoidja tumedat varju mööda maja liikumas ja väikeõe voodi kohal midagi pobisemas. Poisi juttu vanemad tõsiselt ei võta, sest majja paigaldatud valvekaamerad midagi kahtlast ei tuvasta. Olukord väljub kontrolli alt, kui Jegor koolist koju jõudes avastab, et õde ja kummaline lapsehoidja on jäljetult kadunud. Väikse õe mänguasjad, riided ja fotodki on kadunud. Miski ei viita sellele, et majas oleks kunagi elanud tüdrukutirts. Ka Jegori vanemad on juhtunu suhtes ükskõiksed, sest nad ei mäleta, et neil oleks üldse olnud pisitütar. Nii otsustabki Jegor ise oma õe üles leida.

Apollo Kinodes alates 6. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Võimas dokfilm «Naine» annab sõna 2000 naisele 50 riigist

Ülemaailmne dokfilmiprojekt «Naine» (Woman, Prantsusmaa 2019) annab režissööride Yann Arthus-Bertrandi ja Anastassia Mikova kaamerasilma läbi sõna 2000 naisele 50 riigist. Film puudutab teemasid, nagu naiseks olemise tähendus ja tunnetus, haridus ja varanduslik iseseisvus, kuid ka menstruatsiooni, seksuaalsust, emadust ja abielu. 

Hoolimata laiaulatuslikust skaalast pakub film väga intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta. Seda hoolimata kõikidest raskustest, millega nad silmitsi seisavad. 

Filmis avastate naiste hääli kõlamas nagu ei kunagi varem. Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku sajad lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte või farmereid väga kõrvalistest piirkondadest. Film edastab põhjaliku pildi sellest, mida tähendab tänapäeval naine olla. Ütluste vahepeal laiendavad naiste lugusid kaadrid, näidates neid isikupäraselt tavaelus või suurtel koosviibimistel, kus on koos tuhandeid naisi.

Filmi režissöörid tegid ühtlasi koostööd kunstnikega, nagu näiteks fotograaf Peter Lindbergh, et uurida naiste suhteid nende enda kehaga. Samuti tantsijad kollektiivist Bandaloop, kes edastavad metafoorilise tantsu kaudu naiste jõudu ja võimeid tõusta taevasse.

Apollo Kinodes alates 6. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.