T, 27.10.2020

VAATA ISE ⟩ Taylor Swifti ei tunne mehi narrivas muusikavideos absoluutselt ära

Taylor Swift mehena oma muusikavideos «The Man»

FOTO: Kaader videost

Poptäht Taylor Swift üllitas enda lavastatud muusikavideo oma hittsinglile «The Man», milles kehastub meheks. 

Nii lugu kui ka muusikavideo mängivad feministliku mõttega, et mehena elades on edu magusam. Peaosas üles astuv Taylor Swift on videos praktiliselt äratundmatu, et video lõp kinnitab pildiliselt, et mehemaskeeringu all peidab end tõesti popiprintsess ise.

Vaata muusikavideot:Alles hiljuti tõi Swift tõi Sundance'i filmifestivalil suurele ekraanile oma Netflixile toodetud dokumentaalfilmi «Miss Americana». Film keskendub lapseealisena kuulsaks saanud lauljatari, kes sai detsembris 30-aastaseks, oma poliitilise hääle leidmisele. Ka äsja ilmunud muusikavideo haakub staari eneseleidmise teemaga.

«Kogu mu karjääri jooksul on mind õpetatud, et hea tüdruk ei suru oma arvamust kellelegi peale,» avaldab Swift dokis ning lisab, et alati, kui ta poliitilistes küsimustes neutraalseks jäi, näis maailm teda selle eest kiitvat. Nii läkski üksjagu aega, et jõuda selgusele, missugune suund juba küpsema artistina võtta ning mille eest seista. Kriitikutelt on dokk saanud head tagasisidet – tegu olevat väga aktuaalse, naljaka ja mõtlemapaneva looga. On ju Swift planeedi üks suurimaid staare, kelle n-ö sotsiaalne kapital on hiiglaslik ning kelle arvamus mõjutab miljoneid tema austajaid. Muu hulgas avaldab lauljatar filmis, et tal on ka isiklikus elus olnud raskeid läbielamisi ning räägib oma toitumishäirest.