K, 28.10.2020

TREILER ⟩ HÕFF näitab Oscari-võitjast «Parasiidi» lavastaja raju kultusfilmi verejanulisest jõekollist

Koletise rünnak filmis «Isand»

FOTO: Kaader filmist

Kummardusena äsja neli Oscarit võitnud filmi «Parasiit» režissöörile Bong Joon-ho'le toob Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival ekraanile tema varasema koletisefilmi «Isand».

2006. aastal valminud «Isandat» (Gue-mool) nimetab üheks oma lemmikuks režissöör Quentin Tarantino, keda Bong Joon-ho ka Oscarite tseremoonial tänas. 13 miljonit vaatajat kogunud linateosest sai pärast väljatulekut Lõuna-Korea kõigi aegade populaarseim film, mis püsib siiani edetabeli esikümnes.

«See on «Parasiit» õuduskomöödia võtmes,» iseloomustas filmi HÕFFi juht Helmut Jänes. Tema sõnul tähistab see Bong Joon-ho rahvusvahelise karjääri algust ja näitab, kui hästi valdab ja sulatab autor kokku eri žanreid. «Võrdselt traagiline, hirmuäratav ja absurdselt naljakas,» kirjutas oma kataloogis Pimedate Ööde filmifestival, kus see 13 aastat tagasi esimest ja teadaolevalt viimast korda Eestis ekraanile jõudis.

Filmis valatakse Souli kanalisatsiooni mürgiseid kemikaale, mille tulemusena areneb välja hiiglaslik koletis, kes ründab Hani jõe kaldal inimesi. Elukas viib endaga kaasa ka jõe ääres rämpstoitu müüva Hee-bongi väikese tütre. Kuna politsei peab juttu koletisest haigeks fantaasiaks ja arvab, et tegemist on vaid järjekordse viiruse puhkemisega, ei jää halenaljakatest luuseritest koosneval perekonnal muud üle, kui võtta ohjad enda kätte.

50-aastane Bong Joon-ho on esimene Oscari võitnud Lõuna-Korea režissöör. Tema tuntumate filmide hulka kuuluvad veel «Snowpiercer», «Okja», «Mälestused mõrvast» ja «Haukuvad koerad ei hammusta».

15. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 30. aprillist 3. maini. Festivalil linastub üle 35 filmi 15 riigist. Avafilm on Ant Timpsoni õuduskomöödia «Tule issi juurde».

Kogu programm avalikustatakse ja piletimüük algab 9. aprillil.

Vaata lisa festivali kodulehelt.