T, 27.10.2020

PÕNEV GRAAFIK ⟩ Mitut Hollywoodi rikkaimat näitlejat läheb vaja, et saaks kokku ühe Elon Muski?

SpaceXi omanik ja Tesla juht Elon Musk

FOTO: Hannibal Hanschke/Reuters/Scanpix

Huvitavast edetabelist selgub, kui rikkad on Hollywoodi kuulsused võrreldes maailma tippjuhtidega.

LearnBondsi investeerimisuudiste artiklist selgub, et kosmose- ja autotööstur Elon Musk on 6 korda rikkam kui 20 Hollywoodi rikkaimat näitlejat kokku: kui näitlejatel on kamba peale ette näidata 6,55 miljardi dollari suurune varandus, siis Muski n-ö väärtuseks on arvatud 40 miljardit.

Musk pole aga sugugi korporatiivmaailma kõige rikkam tipptegija – rikkuse poolest on esikohal ikkagi Amazoni asutaja Jeff Bezos, kelle kohta tehti Oscaritel nalja, et «ta on nii rikas, et lahutas abielu ja on ikkagi maailma rikkaim mees». Maailma 20 tipprikkuri vara ulatub kokku 873,7 miljardi dollarini ehk siis Hollywoodi näitlejate esikakskümmend on artikli kohaselt ärikate tippliigast lausa 133 korda vaesem.

Näitlejatest tõusevad rikkaimatena esile Tom Cruise («Võimatu missiooni» frantsiis teenib hästi), George Clooney, Mel Gibson, Adam Sandler, Tom Hanks, Jack Nicholson, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan ja Clint Eastwood. Ühtlasi tõuseb esile asjaolu, et naisi edetabeli eesotsas «millegipärast» ei ole, mis viitab selgesti palgalõhe probleemile, mille vastu viimastel aastatel on hakatud häälekamalt võitlema. Ometi leiame tabelist siiski paar naist, kelleks on ootuspäraselt keskmiselt iga rolli eest 20 miljonit dollarit teeniv Jennifer Aniston ning ekraanidiiva Angelina Jolie.

Vaata tervet võrdlust koos visuaalsete graafikutega siit.