K, 28.10.2020

TREILER ⟩ Võimas dokfilm «Naine» annab sõna 2000 naisele 50 riigist

«Naine» (Woman)

FOTO: Estinfilm

Ülemaailmne dokfilmiprojekt «Naine» (Woman, Prantsusmaa 2019) annab režissööride Yann Arthus-Bertrandi ja Anastassia Mikova kaamerasilma läbi sõna 2000 naisele 50 riigist. Film puudutab teemasid, nagu naiseks olemise tähendus ja tunnetus, haridus ja varanduslik iseseisvus, kuid ka menstruatsiooni, seksuaalsust, emadust ja abielu. 

Hoolimata laiaulatuslikust skaalast pakub film väga intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta. Seda hoolimata kõikidest raskustest, millega nad silmitsi seisavad. 

Filmis avastate naiste hääli kõlamas nagu ei kunagi varem. Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku sajad lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte või farmereid väga kõrvalistest piirkondadest. Film edastab põhjaliku pildi sellest, mida tähendab tänapäeval naine olla. Ütluste vahepeal laiendavad naiste lugusid kaadrid, näidates neid isikupäraselt tavaelus või suurtel koosviibimistel, kus on koos tuhandeid naisi.

Filmi režissöörid tegid ühtlasi koostööd kunstnikega, nagu näiteks fotograaf Peter Lindbergh, et uurida naiste suhteid nende enda kehaga. Samuti tantsijad kollektiivist Bandaloop, kes edastavad metafoorilise tantsu kaudu naiste jõudu ja võimeid tõusta taevasse.

Apollo Kinodes alates 6. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.