K, 30.09.2020

ÕUDUS KUUBIS ⟩ Meenuta, kui hirmus pidi siilipoiss Sonic oma filmis algselt välja nägema

«Siil Sonic» peategelane juba vaatajasõbralikumas vormis

FOTO: IMDB

Eelmisel nädalavahetusel Eesti kinodesse jõudnud ning maailma kinod vallutanud seikluskomöödia «Siil Sonic» (Sonic the Hedgehog) osutus edukaks üle noatera – kas mäletad veel, kuidas fännide pahameele tõttu film ümbertegemisele läks?

Raske on ette kujutada hullemat fiaskot kui sai eelmisel suvel osaks Paramountile seoses SEGA legendaarse mängukangese, siilike Sonicu mängufilmisangariks tegemisel. Suure hurraaga avaldatud treiler võeti vaimustuse asemel vastu õuduskarjete ning väga avameelse pettumusega. Põhimõtteliselt lendas sadade inimeste mitme aasta töö ühe hetkega vastu taevast, sest selgus, et uus Sonic ei meeldi mitte kellelegi.

Armastatud tegelane on erineval kujul seigelnud nii multikates kui ka mängudes juba 80ndatest saati ning võib õigusega öelda, et panused uueks kujunduseks olid kõrgel. Kuidas ja miks jõuti aga treileris nähtud lahenduseni, mis nii ühemõtteliselt vaatajaid häirib, jääb selgusetuks. 

Peamiseks õõva põhjustajaks on karakteri veider sissepoole hoidev inimhambumus ning väga paljusid häirivad ka siili kummalised proportsioonid võrreldes klassikalise Sonicuga. Lõpptulemus langeb kahtlasse nn õõva orgu ning siili asemel näeme justkui mingit tulnuktegelast, kelle hirmsat välimust ei kompenseeri isegi Jim Carrey ülevoolav koomikuanne.

Tagasiside sai sedavõrd negatiivne, et filmi režissöör Jeff Fowler pidi alandatult tegema avalduse, et fännide kriitikat on kuulda võetud ning Sonicut ootab ees imagomuutus ning nii Paramount kui ka Sega pühenduvad nüüd sellele, et teha Sonicust parim võimalik variant. 

Tegelaskuju täielik ümbertegemine tähendas tohutut lisatööd ja filmi esilinastuse edasilükkamist, kuid otsus sai õige, sest nüüd on film väljas ning vallutas kinokassad äärmiselt edukalt, teenides juba avanädalavahetusega ligi 70 miljonit dollarit. See tähendab, et tegu on ühe edukaima videomängul põineva filmiga läbi aegade.

Vaata, millisena on Sonicut läbi aegade kujutatud:

Meenuta hüsteeria vallandanud treilerit:

USA, Kanada ja Jaapani koostööfilmis ühendavad sinine ja ülikiire Sonic ning tema (inim)semu Tom (James Marsden) ühendavad jõud, et peatada maailmavallutamist planeeriv pahalane Doktor Robotnik (Jim Carrey).

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.