P, 25.10.2020

TREILER ⟩ Vene spordidraama «Streltsov» jutustab vägistamise eest vangilaagrisse saadetud vutistaari loo

«Streltsov»

FOTO: Kinopoisk

Põnev ja kaasahaarav autobiograafiline Vene jalgpallidraama «Streltsov» (Стрельцов) räägib loo miljoneid jalkafänne hullutanud sarmikast vutistaarist, kel tuli ootamatult oma elu parimad aastad süütuna vangilaagris veeta.

Eduard Streltsovi on nimetatud Venemaa Peléks, kelle nimel oli vähemalt ühel hetkel ajas suurim arv väravaid. Austajate hordid, tunnustus, kuulsus, raha ja suur armastus – 20-aastasel vutistaaril on kõik, millest üks noormees unistada võiks. Ta on tõeline seltskonnahing ning alati tähelepanu keskpunktis.

Aasta 1958. Rootsis toimuvad peagi jalgpalli maailmameistrivõistlused. Poolehoidjad ootasid hinge kinni pidades Eduard Streltsovi ja legendaarse Pelé vastasseisu. Paraku ei kohtugi vutistaarid jalgpallistaadionil. Tolle aja poliitilised jõud hakkavad jõuliselt sekkuma Streltsovi isiklikku ellu ja karjääri, kuna leidub neid, kes tahavad hävitada noore ja andeka jalgpalluri elu. Kaks päeva enne maailmameistrivõistlusi esitatakse Streltsovile fabritseeritud vägistamissüüdistus. Au ja kuulsuse asemel tuleb noormehel oma parimad aastad vanglas veeta. Kas Eduard suudab vanglast vabanedes pöörduda tagasi normaalse elu juurde? Kas leiab tagasitee suurde sporti ja tõestab, et on endiselt parimas vormis?

Peaosas Venemaa filmitäht Aleksandr Petrov.

Apollo Kinodes alates 17. aprillist 2020. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.