N, 1.10.2020

TREILER ⟩ Auhinnalaviini alla sattunud Polanski draama «Ohvitser ja spioon» jõuab Eesti kinodesse

«Ohvitser ja spioon»

FOTO: IMDB

Roman Polanski ambitsioonikas ja haarav film «Ohvitser ja spioon» (J'accuse) jutustab tõest, aususest ja väärikusest ning käsitleb kogu Euroopat vapustanud sensatsioonilist kohtuasja.

Skandaalse režissööri Roman Polanski uus film tugineb Prantsuse ohvitseri Alfred Dreyfusi kuulsale kohtuasjale, mis vapustas kogu Prantsusmaad. 

Prantsuse armee kindralstaabi noort andekat ohvitseri Alfred Dreyfusi (Louis Garrel) ootab paljutõotav karjäär. Ent 1894. aasta oktoobris purunevad noormehe lootused teenida kodumaad ausalt ja väärikalt ning tema elugi ripub juuksekarva otsas. Prantsuse armee kaptenit süüdistatakse riigireetmises ja Saksamaa kasuks spioneerimises. Tema vormikuuelt kistakse pagunid, mõõk murtakse tema pea kohal pooleks. Pärast avalikku häbistamist saadetakse Alfred Dreyfus aastateks Kuradisaarele, mis asub Atlandi ookeanis. See kohtuasi põhjustab suurt vastukaja Prantsusmaal ja pettumust kogu Euroopas.

Skandaalset juhtumit asub uurima salaluure ülem Georges Picquart (Jean Dujardin). Uurides pealtnägijate äärmiselt vastukäivaid tunnistusi, jõuab kolonel järeldusele, et Dreyfus on süütu ja mõisteti süüdi tähtsate poliitiliste jõudude hoolikalt väljatöötatud plaani järgi. Tõelised spioonid ja reeturid on endiselt vabaduses. Georges Picquart mõistab korruptsiooni tohutut ulatust ja asub oma elu ja auga riskides vale ja pettuse ohtlikust labürindist väljapääsu otsima, et seadusevastaselt süüdi mõistetud Dreyfusile saaks osaks õiglus.

Film pälvis Veneetsia filmifestivali žürii ning FIPRESCI eriauhinna ning Hõbelõvi. Samal päeval, kui film Eesti kinodes esilinastub, võistleb draama prantslaste Oscaritel ehk Césari filmiauhindadel lausa 12 kategoorias, sh kõige olulisemates. 

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.