UUED FILMID ⟩ Perekisma suusabaasis, uisuromantika, õudus paradiisis, välesiil Sonic ja polaarrebase lumepatrull

«Allamäge»

FOTO: IMDB

Sõbrapäeva näedalavahetus toob kinodesse kamaluga lund ja talvetunnet ning lisaks romantikat, suhtepuntraid, fantaasiaid ning kaks vahvat perefilmi.

Suusabaasis käib perekisma! Lumelaviin lööb komöödias «Allamäge» abielupaari suhted sassi

Koomikud Will Ferrell ja Julia Louis-Dreyfus naerutavad publikut omapärases peaaegu-katastroofifilmis «Allamäge» (Downhill). Valentinipäeval esilinastuva filmi keskmes on abielupaar, kes suundub koos lastega Alpidesse suusapuhkusele, kus neid tabab väikestviisi ehmatus kerge lumelaviini kujul. Kuigi keegi viga ei saa, koidab silme ees terendava ohu tõttu tõehetk abielupaari omavahelistes suhetes: selmet viskuda kogu hingest oma pere kaitsele, krabab pehmikust pereisa oma mobiiltelefoni ning annab jalgadele valu perekonnast hoopis vastassuunas. Paraku ei jää see abikaasal märkamata ning edasi ohustab peret juba hoopis ähvardavam katastroof – naise viha –, mida võib teadaolevalt ka kohe-kohe purskava vulkaaniga võrrelda. Mõistagi ajavad suusabaasis asjaolusid keerulisemaks uued ja põnevad puhkusekaaslased ning sündmuste keerisesse kistakse ka järeltulijad.

Käesoleva aasta Sundance'i festivalil esilinastunud terava komöödia «Allamäge» aluseks on lavastaja-stsenarist Ruben Östlundi film «Force Majeure», mille Rootsi esitas 2014. aastal ka Oscarile. Käesoleva versiooni stsenaristideks on Oscari-võitjad Nat Faxon ja Jim Rash («Järeltulijad»), kes ise ka filmi lavastajateks. Osades Julia Louis-Dreyfus («Seinfeld», «Asepresident»), Will Ferrell («Kasuvennad»), Zach Woods («Silicon Valley»), Zoë Chao («Succession»), Miranda Otto («Sõrmuste isand») ja Kristofer Hivju («Troonide mäng», «Force Majeure»).

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Ülikiire siilipoiss Sonic on saanud nüüd oma täispika mängufilmi

Väike sinine superenergiapall Sonic satub maale, sest peab oma planeedi päästmiseks peidus elama. Tema kõige tähtsam ülesanne on mitte äratada tähelepanu. Kuid sellist supervõimet nagu Sonicul, on võimatu kaua varjata, eriti kui sa oled ülienergiline ja vallatu teismeline, kes üldse ei armasta üksildust.

Kui Sonicule jõuab jälile vastik kuri geenius doktor Robotnik koos oma leiutiste armeega, algab meeletu tagaajamine. Õnneks asub supersiilile appi kohalik politsenik Tom Wachowski. Koos tuleb neil ületada hulgaliselt raskusi (ja mis seal salata, ka kiirust) päästmaks maailm Robotniku ülemvõimu eest, mille eelduseks on Sonicu energiaallikas.

Eesti vaatajate jaoks on tegelastele oma hääe andnud Tõnis Niinemets (Sonic), Priit Võigemast (Robotnik), Tiit Sukk (Wade), Elina Purde (Rachel), Tõnu Oja (Hull-Carl), Kadri Rämmeld (Pikk-Küüs) jt.

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Koguperefilmis «Lumepatrull» saab alahinnatud polaarrebasest vinge kutt

Koguperefilmi «Lumepatrull» (Arctic Dogs) peategelasel Välekil tuleb kokku panna eriti kentsakatest tegelastest kangelaste seltskond, kelle abiga maailm päästa ja tõestada kõigile, et ka väike lumerebane võib tubli olla.

Põhjanabal elaval väikesel valgel polaarrebasel Välekil on suured unistused, kuid maailmas, kus enamik teisi loomi on temast palju kogukamad, ei peeta teda suuteliseks tegema suuri tegusid. Ühel päeval saab ta aga ülesandeks toimetada eriti müstiline pakk salajasse asukohta ja sinna jõudes avastab ta aga peidetud kindluse, kus elab riukalik Otto Von Morsk, kes plaanib ülimalt kurjakuulutava plaaniga maailma vallutada. 

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Fantaasiasaarel» pole ükski unelm ega iha patt, aga maksta tuleb ikkagi hingehinda

Paljukiidetud seiklusmäruli «Kick-Ass 2» lavastaja Jeff Wadlow' õudusfilm «Fantaasiasaar» (Fantasy Island) paneb tegelased silmitsi oma unelmate ja ihade pahupoolega.

Blumhouse’i produktsioonifirma filmis viib salapärane härra Rourke troopilises ja luksuslikus kuurordis oma klientide salajasi unistusi täide. Kui aga fantaasiatest saavad luupainajad, peavad kaks külalist eluga pääsemiseks saare mõistatuse lahendama. Film sai inspiratsiooni samanimelisest teleseriaalist, mis jõudis esimest korda eetrisse 1977. aastal ning siis uusversioonina aastal 1998. Idee on sisuliselt sama: eksisteerib saar, kus kõik fantaasiad suudavad müstilisel kombel tõeks saada, kuid alati läheb midagi viltu ja inimesed peavad silmitsi seisma hoopis karmima tegelikkusega. 

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Südamlikus Vene draamas «Jää 2» läheb beebiootus «uisupaarile» maksma ränka hinda

Sel sõbrapäeval jõuab Eesti kinoekraanidele kahe aasta eest paljude filmisõprade südamed võitnud romantilise Vene draama «Jää» jätkufilm «Jää 2» (Лед 2). 

Dramaatiline armastuslugu sihikindlusest ja eneseohverdusest. Andekas iluuisutaja Nadja (Aglaja Tarasova), kes pöördus peale rasket traumat tagasi suurde sporti, ja karismaatiline hokimängija Saša (Aleksandr Petrov) teevad tulevikuplaane. Saša armastab meeletult sporti ja oma naist Nadjat. Peagi on nende perre sündimas pisitütar. Noored vanemad, keda elu pole alati hellitanud, on rõõmsad, sest peagi täitub nende eluunistus. Paraku teatavad arstid, et kunagine Nadja seljatrauma võib saada sünnitusel saatuslikuks nii talle kui ka lapsele. Alati sihikindel ja võitlejahingega Nadja otsustab siiski vaatamata kõigele saada emaks. Paraku läheb see otsus väga kalliks maksma. Noorel isal tuleb minna läbi tule ja vee, et tütreke kasvaks üles õnnelikuna.

Apollo Kinodes alates 14. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.