Tarantino «Ükskord Hollywoodis» eest parima meeskõrvalosa Oscarile kandideerivast Brad Pittist on ootamatult saanud auhinnahooaja pressilemmik ja üleüldiselt kõige popim poiss, kes on suutnud varjutada nii Tarantino enda kui ka ekraanipartner Leonardo DiCaprio. 

Vahest on siinkohal tegemist nn underdog-efektiga, kus asjaolu, et Tarantino filmis justkui võrdse kaaluga staaritandemist Pitt-DiCaprio just viimane peaosalise kategoorias kandideerib, on tinginud olukorra, kus kõik Pitti seetõttu justkui õlale tahavad patsutada. Ent vahest oli tegemist lihtsalt väga hea rolli ja kandideerimisstrateegiaga. Mine tea, aga auhindu on mees oma rolli eest võitnud vasakult ja paremalt ning pärast (oma elu teise) Kuldgloobuse võitu näib, et ka Pitti esimene personaalne Kuldmehike on vältimatu (kokku kandideerib ta Oscarile neljandat korda).

Brad Pitt ekraaninäitlejate gildi galal (Screen Actors Guild Awards)

FOTO: DANNY MOLOSHOK/REUTERS/Scanpix

Meeldiv tutvuda, olen Brad Pitt

Et auhindu on tulnud palju vastu võtta ning seega ka korduvalt tänukõnesid esitada, siis on 56-aastane näitleja saanud ohtralt suure rahvamassi ees nalja visata – ennekõike enda üle, võites sellega üha uuesti ja uuesti nii pressi kui ka kolleegide ja fännide südameid.

Viimane piisk nunnukarikasse saabus aga eile toimunu Oscari-nominentide tänulõunal, kus Brad Pitt endale kenasti nimesildi rinda pani, et auväärt ülejäänud nominendid teaksid, kellega nad räägivad. Nii sotsiaalmeedia kui ka press loomulikult plahvatasid selle peale, sest – nagu üks inimene Twitteris säutsatas – isegi iga orav teab, kes on Brad Pitt, ehk see näolapp on tänaseks siililegi selge.

Nimesildiga Brad Pitt lobisemas Oscari-lõunal inglise näitlejanna Cynthia Erivoga

FOTO: ROBYN BECK/AFP/Scanpix

Brad Pitt ja tema eksabikaasa Jennifer Aniston Screen Actors Guild Awardsil 

FOTO: Emma McIntyre/AFP/Scanpix

Vana ja vallaline

Üks enim kajastatud hetki sel auhinnahooajal oli kahtlemata Brad Pitti ja tema eksabikaasa Jennifer Anistoni juhuslik kohtumine ekraaninäitlejate gildi galal (SAG Awards), kus mõlemale auhind ulatati. Kui Pitti ja Anistoni suhe omal ajal suure käraga lörri läks ja Pitti ellu järgmine kaasa Angelina Jolie tuli, siis jäi see sündmus veel aastateks fännide hinge torkima ning kõlakad paari taasühinemisest pole siiani vaibunud. Iseäranis nüüd, mil Pitt taas vallaline ning teadupärast ka Aniston.

Et Pitti viimasel ajal iga naisega paari pannakse, kellega ta ühele pildile kõrvuti satub, teab ta isegi, ning tegi selle üle ka oma kõnedes ja intervjuudes nalja. Nii ütles ta ka SAG gala tänukõnes naljatades, et märgib oma auhinna kindlasti üles ka oma Tinderi-profiilile. 

Lisaks naljatles mees samal sündmusel väga sümpaatselt ka oma ea üle:

Ma olen vana. Kas pole hämmastav, et vananedes tunned end üha vabamalt? 

Kõnes aga ironiseeris ta veelgi omaenda luhtunud suhete ja teda karjääri algusest saatnud «paha poisi» imago üle:

Olgem ausad, see oli väga raske roll. Mängida meest, kes tõmbab end pilve, võtab särgi seljast ja läheb oma naisega tülli. See oli mulle tohutu pingutus. Tohutu.

Brad Pitt parima meeskõrvalosa Kuldgloobusega

FOTO: Scanpix

Päästke Leonardo

Parima kõne pidas mees kahtlemata aga Kuldgloobustel, kus Pitt ei unustanud ka oma ekraanipartnerit, keda ta hellitavalt LDC-ks hüüab. 

Ta on tõeline staar, tõeline džentelmen. Mina oleksin küll teda hulpivale uksele hiivanud. 

Hulpiva ukse nali käis siis «Titanicu» kuulsa stseeni pihta, kus DiCaprio oma pruudi küll veest välja aitab, kuid ise merre surnuks külmuma jääb. 

Brad Pitt ja Leonardo DiCaprio

FOTO: Mike Coppola/AFP/Scanpix

Humoorikad tänukõned pole aga sugugi Pitti jaoks uudne žanr: meenuta, missuguse võidukõne pidas toona 32-aastane näitleja 1996. aasta Kuldgloobustel – vaid mõned kuud enne seda, kui 21-aastasel DiCapriol «Titanicu» võtetel tuli ohtralt vees ligunema hakata.

Oscarid 2020 Filmzone'is

FOTO: Filmzone