STAARILE KÜLLA ⟩ Robert Downey Jr. mõnuleb naisega veskist ehitatud suvilas

Robert Downey Jr. ja Emma Thompson filmi «Doktor Dolittle» esilinastusel hullamas

FOTO: HENRY NICHOLLS/REUTERS/SCANPIX

Praegu kinodes jooksva koguperefilmi «Doktor Dolittle» staar Robert Downey Jr. ei saa oma näitlejateenistuse üle kurta ning saab endale lubada vägagi ekstravagantset elustiili. Küll aga meeldib talle koos abikaasaga aega veeta aga hoopiski maalähedasemas paigas: New Yorgi suvituspiirkonnas Hamptonis paiknevas majakeses, mis on kunagi kasutusel olnud veskina.

Olgu – maja Hamptonis pole just farmielu, ent nagu ka doktor Dolittle, siis ümbritsevad sealgi staariperet neljajalgsed sõbrad, keda just sinna ülemisele korrusele kisub. 

Vaata Robert Downey Jr. majatuuri: 

Briti kirjaniku Hugh Loftingu armastatud lastejuttude kangelane, loomadega kõnelev tohter, tegutseb taas kinoekraanil koguperefilmis «Doktor Dolittle» (Dolittle), kus peaosatäitjana astub üles «Tasujate» staar Robert Downey Jr. Eesti vaatajate jaoks annab peategelasele hääle Mait Malmsten.

Vanal heal Inglismaal elab üks omapärane mees, kes mõistab loomade ja lindude keelt ning oskab neid ka ravida – see on doktor Dolittle. Kaotanud oma kalli abikaasa seitse aastat tagasi toimunud laevahukus, on ekstsentriline loomaarst dr Dolittle erakuna sulgunud oma suurde härrastemajja, ainsateks kaaslasteks loomaaia jagu neljajalgseid ja sulelisi sõpru. Doktori hiiglaslik aed on täis imelisi linde ja loomi igalt kontinendilt, kuid varem nii külalislahke mehe kodu on nüüd inimkülalistele rangelt suletud.

Kui noor Inglismaa kuninganna jääb äkitselt raskelt haigeks, otsustab tema noorem õde printsess Rose otsida abi kuulsalt tohtrilt. Dolittle'i aia taga jookseb Rose kokku isa eest jahilt plehku pannud poisiga. Noored leiavad salatee iseäraliku arsti valdustesse ja tõrkuv Dolittle on sunnitud vastu võtma kuningliku väljakutse.

Nii algab ohtlik merereis leidmaks müütilist saart, kus kasvab kuninganna tervise tagasitoov vili. Arstiga liitub tema noor isehakanud õpipoiss Stubbins («Dunkirki» Harry Collett, Märten Männiste) ja doktori ustavad sõbrad: ärevuse all kannatav gorilla Tšii-Tšii (Kristjan Üksküla), entusiastlik tuulepäine part Pat-Pat (Kaire Vilgats), küüniline jaanalind Plimpton (Märt Avandi), alati optimistlik jääkaru Joshi (Tõnn Lamp) ning põikpäine papagoi Polüneesia (Anu Lamp), kes on Dolittle'i kõige usaldusväärsem ja targem nõuandja.

Kohtumine vana vastase ja seninägematute imeliste olenditega sel suurel seiklusel toob doktori ulja meele ja elurõõmu tagasi. Aga seda, kas kuninganna imeravim on kõigest kuulujutt või siiski tõsilugu, saad teada vaid kinosaalis.

Filmide «Alice Imedemaal» ja «Pahatar» tegijate käe all valminud nunnust huumorist tulvil kogupereseikluse režissöör on Stephen Gaghan.

Apollo Kinodes alates 17. jaanuarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.