HOLLYWOODI MEEDIA ⟩ Filmikriitikud ennustavad: kas «Tõde ja õigus» saab täna Oscari nominatsiooni?

Priit Loog Andresena filmis “Tõde ja õigus”.

FOTO: Rakvere Teatrikino

«Tõde ja õigus» jõudis tänavu rahvusvahelise filmi Oscari eelnimekirja. Täna, Eesti aja järgi kell 15.18, selgub, kas Tanel Toomi suurfilm saab ühena viiest Oscari nominatsiooni. Hollywoodi filmikriitikud ennustavad mõlemat - «saab» ja «ei saa». 

2019. aastal Eesti kassarekordi purustanud «Tõde ja õigus» on üks kümnest filmist, mis võib täna, 13. jaanuaril, saada rahvusvahelise filmi Oscari nominatsiooni. 

Eesti film seisab aga vastamisi tugevate filmidega ja tekib küsimus, millised on «Tõe ja õiguse» võimalused? Hollywoodi filmikriitikud ja -portaalid ennustavad nii üht kui teist.

Los Angeles Times ja Vanity Fair «Tõde ja õigust» viie nominatsiooni sekka ei ennusta. Mõlemad usuvad, et nominatsiooni saavad «Parasiit» (Lõuna-Korea), «Valu ja hiilgus» (Hispaania), «Hüljatud» (Prantsusmaa) ning «Atlantics» (Senegal).

LA Times arvates saab viienda nominatsiooni «Kristuse ihu» (Poola). Kõige nõrgemaks oma nimekirjas peab LA Times «Atlantics» filmi, mille asemel ennustab ta nominatsiooni ka filmile «Those who remained» (Ungari).

Vanity Fair ennustab, et viienda nominatsiooni saab Tšehhi film «Värvitud lind».

New York ajakirja meelelahutuslehekülg Vulture usub, et need kolm filmi, mis saavad kindlasti nominatsiooni, on «Parasiit», «Hüljatud» ja «Valu ja hiilgus». Kõikide teiste vahel Vulture midagi kindlat öelda ei oska ja arvab, et kõigil on võrdne võimalus, sealhulgas ka «Tõe ja õigusel».

Filmikriitikute lehekülg Playlist ennustab aga Eesti suurfilmi viie parima hulka koos filmidega «Parasiit», «Hüljatud», «Valu ja hiilgus» ning «Meemaa». Playlisti arvates võib aga «Tõe ja õiguse» võimaliku nominatsiooni endale napsata ka Poola film «Kristuse ihu». 

Ka The Hollywood Reporter ennustab «Tõe ja õigusele» Oscari nominatsiooni. Playlisti nimekirjast erinedes annab The Hollywood Reporter «Meemaa» asemel nominatsiooni filmile «Värvitud lind».

IndieWire, sarnaselt paljude teise ennustustega, annab neli nominatsioonid viiest filmidele, mis on praktiliselt igas nimekirjas mainitud: «Parasiit», «Valu ja hiilgus», «Hüljatud» ja «Atlantics». Üllatajana on IndieWire nimekirjas Ungari film «Those who remained».

Ameerika meelelahutusauhindade ennustussaidi Golden Derby põhjal saavad homme rahvusvahelise filmi Oscari nominatsiooni «Parasiit», «Valu ja hiilgus», «Hüljatud», «Meemaa» ja «Atlantics».

Parima rahvusvahelise filmi Oscari nominatsioonid avaldatakse Eesti aja järgi kell 15.18. 

Oscarid 2020 Filmzone'is

FOTO: Filmzone