K, 28.10.2020

TREILER ⟩ Brasiilias keelati suure skandaaliga ära Netflixi komöödia homo-Jeesusest

«The First Temptation of Christ»

FOTO: Netflix

Brasiilia kohus nõuab Netflixilt, et voogedastuskeskkond võtaks maha jõulude puhul üllitatud komöödiafilmi «Kristuse esimene kiusatus» (The First Temptation of Christ), kuna see mõnitavat pühadust. Nimelt naljatatakse linaloos läbi lillede jumalapoja seksuaalse orientatsiooni üle.

Kohtuotsusele eelnes mitu nädalat kestnud suur meediaskandaal, mille käigus koguti filmi eemaldamise poolt kaks miljonit allkirja, ning komöödia tootnud Brasiilia koomikute gruppi Porta dos Fundos (otsetõlkes «tagumine uks») rünnati koguni Molotovi kokteilidega, vahendab BBC

«Väljendusvabadus...ei ole absoluutne,» põhjendas kohus oma otsust, millega nõutakse nüüd Netflixilt filmi eemaldamist oma platvormilt. Tegu on esialgu ajutise keeluga, kuniks kõrgem kohus võtab vastu pikaajalisema keeluotsuse. 

Teadupärast on Brasiilia rahvastikust enam kui 80% kristlased, neist suurem osa katoliiklased. Riiki juhib ka paremäärmuslasest president, kes on otsesõnu öelnud, et eelistaks surnud poega homoseksuaalsele pojale.

Kohtuotsus saab siiski jõustuda vaid ja üksnes Brasiilias – Eestis saab filmikest rõõmsasti vaadata ning «homo-Jeesuse» üle itsitada, ehkki keskmise eestlase jaoks on brasiillaste ülevoolavalt lärmakas, kirev ja jantlik huumor ilmselt raskesti talutav. Filmiportaalis IMDB näitab 4,6-palline skoor, et tegu pole just kvaliteettoodanguga, ent tutvustus kõlab siiski üsna humoorikalt: 30-aastaseks saav Jeesus Kristus suundub koju, et tähistada lähedaste seltsis oma suurt juubelit, ning võtab kaasa ootamatu külalise.

Vaata skandaalse filmi treilerit: