K, 28.10.2020

FOTOD ⟩ Vaata, kes hakkavad mängima kassahiti «Üksinda kodus» uusversioonis

Macaulay Culkin filmis «Üksinda kodus 2» (1992)

FOTO: IMDB

Klassikalise jõulufilmi «Üksinda kodus» uuest tulekust on räägitud juba pikalt. Nüüd on The Hollywood Reporteri allikate kinnitusel viimaks selge, et uusversioon on tulekul ja jõuab ekraanile juba tulevastel pühadel – seda aga mitte kinodes, vaid Disney+ keskkonnas.

Vahest suurima üllatusena tuleb mitte asjaolu, et megahitiks osutunud 90ndate filmi edu soovitakse korrata, vaid asjaolu, et Disney ei kavatse tegelikult üldsegi kopeerida filmi tegelasi ega sisu, vaid läheb hoopis uues suunas. Kuigi linalugu kannab hetkel pealkirja «Üksinda kodus», siis on tootjail kavas ka jõulufilmi pealkiri lõpuks siiski ära muuta, et segadust vältida.

Mida küll Marv ja Harry uuest «Kevinist» arvaksid?

FOTO: IMDB

Nii ei näe Disney+ kasutajad mitte uut Kevinit, Buzzi, Marvi või Harryt, vaid hoopis teist tüüpi tegelasi, ehkki süžee ja idee on filmil samad: poisil tuleb jõulude ajal üksipäini enda eest seista ning selleks kasutab nutikas poiss kõikvõimalikke trikke ja oletatavasti siis ka lõkse ja näiteks nööri otsas kõlkuvaid värvipotte. Need, kelle vastu ta aga sõdib, pole mitte kaks pätti, vaid pankrostistunud abielupaar, kes püüab poisilt hinnalist varastatud ehet kätte saada.

Archie Yates

FOTO: Martin Harris/Scanpix

Mis on tegelaste nimed, pole veel avaldatud, küll aga näitlejad, kes neid kehastama asuvad. N-ö Kevini rollis ehk peategelasena hakkab uusversioonis seiklema Briti noormees Archie Yates, kes tegi suurepärase kõrvalosadebüüdi Taika Waititi lavastatud festivalihitis «Jänespüks Jojo» (Eesti kinodes 3. jaanuarist).

Abielupaarina astuvad üles näitlejad Ellie Kemper (seriaalid «Kontor» ja «Unbreakable Kimmy Schmidt», «Pruutneitsid») ja Rob Delaney («Pommuudis», «Deadpool 2»).

Ellie Kemper

FOTO: LUCY NICHOLSON/REUTERS/Scanpix

Rob Delaney

FOTO: Bettina Strenske/Scanpix

Linaloo produtsendid on Hutch Parker («Logan», «Süngeim tund») ja Dan Wilson («Patriootide päev»), lavastaja Dan Mazer («Räpane vanaisa» Robert DeNiroga, «Borat»), stsenaristid on Mikey Day ja Street Seidell (mõlemad populaarse sketšisaate «SNL» kirjutajad). Filmima asutakse tuleva aasta alguses Kanadas. 

Uus-Meremaa näitleja, stsenarist ja filmilavastaja Taika Waititi eksperimenteerib oma vihkamisvastases satiirilises komöödias «Jänespüks Jojo» (Jojo Rabbit) ülevõllinaljadega natsi-Saksamaa ning Hitleri üle. Kirjanik Christine Leunensi 2008. aasta romaanil «Caging Skies» põhineva loo keskmes on hitlerjuugend (Roman Griffin Davis), kelle parimaks seltsiliseks on tema väljamõeldud kaaslane Adolf Hitler, keda kehastab Waititi ise. Poiss avastab ühel hetkel, et tema ema Rosie (Scarlett Johansson) peidab üht juudi tüdrukut (tunnustatud draama «Leave No Trace» staar Thomasin McKenzie). 

Filmis näeb üles astumas teisigi staare: Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen «Troonide mängust» and «Statistid» näitleja ja produtsent Stephen Merchant. 

Oma lühifilmi «Two Cars, One Night» (2004) eest Oscari-nominatsiooni ära teeninud ning muuhulgas «Tasujad: Lõppmängus» Korgile hääle andnud Waititi, kellest peetakse lugu nii Hollywoodi suurte stuudiote kui ka sõltumatu kino austajate poolt, tegi oma läbimurde Marveli koomiksil põhineva «Thor: Ragnarokiga», millest sai globaalne hitt ning millele just ka järg välja kuulutati. Waititi on kahasse kirjutanud ka kultusfilmi ja seriaali «What We Do in the Shadows» ning kümme aastat tagasi lavastas paar episoodi kuulsast Uus-Meremaa komöödiasarjast «Flight of the Conchords».

Apollo Kinodes alates 3. jaanuarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.