E, 26.10.2020

UUED FILMID ⟩ 13 ja reede! Kõhedad Eesti õuduslood, motikakullerist femme fatale ja Vene kolkavõmmide nässus jõululabrakas

William Moseley filmis «Kuller»

FOTO: © Signature Entertainment

Reede ja 13. detsember toob Eesti kinodesse põnevust, kiiksuga huumorit ja uue Eesti õuduskasseti.

Mart Sanderi õudukas «Kõhedad muinaslood» toob ekraanile natsid, näkid, deemonid ja mõrvamüsteeriumi

Alates 13. detsembrist saab kinoekraanil näha hiljuti teles seriaaliga «Litsid» laineid löönud režissööri ja kirjaniku Mart Sanderi filmi «Kõhedad muinaslood».

Mart Sanderi rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmidest koosnev antoloogia toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. Mängulises ja kaasamõtlemist pakkuvas fantaasiafilmis osaleb suur hulk eesti tippnäitlejaid.

Deemonlik jutustaja räägib meile neli muinasjuttu täiskasvanuile. Esimeses loos «Tegelikult» ristuvad öises mahajäätud hotellis kolme inimese teed, kes näikse jagavat nii minevikku kui ka olevikku. Ohtralt rahvusvahelisi preemiaid võitnud filmis mängivad Jekaterina Novosjolova («Litsid»), Toomas Kolk («Litsid») ja filmi autor Mart Sander.

Teises loos «Üksilduse allikas» armub noor külapoiss Hans (filmidebüüdi tegev Ott Salla) salapärasesse hiieallikas elavasse näkki (Lisette Pomerans, «Litsid») ning otsustab ta armastuse jõuga iidsest needusest päästa. Kaasa teevad Liisa Linhein («Litsid»), Ain Mäeots («1944») ja teised. Oma comeback'i suurel ekraanil teeb vanameister Väino Puura («Siin me oleme!»).

«Peiteaeg» on ulmesugemetega lugu kahest uurijast (Mart Müürisepp, «Vasaku jala reede» ja Tanel Saar, «Mina olin siin»), kes üritavad jõuda selgusele teise maailmasõja aegse natside uurimiskeskuse saladustes. Filmis teevad kaasa Toomas Kolk («Litsid»), Lauri Pedaja («Ühikarotid») ja erikülalisena Merle Palmiste («Litsid»).

Viimane novell «Kammerteener on süüdi» on musta huumoriga vürtsitatud agathachristielik mõrvalugu, kus kammerteenri osaks on paljastada õhtusöögi käigus mõrvarid. Peaosades Kadri Rämmeld («Kättemaksukontor»), Vahur-Paul Põldma («Põrgu Jaan») ja režissöör Mart Sander ise. Film sobib vaatamiseks kõigile, kes armastavad maagilist realismi ning naudivad nuputamist ja mõistatuste lahendamist.

Apollo Kinodes alates 13. detsembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tanel Toomi uue filmi staar Olga Kurylenko teeb «Kulleris» rajult mehise rolli

Märulirohkes põnevusfilmis «Kuller» (The Courier) pannakse peatselt Tanel Toomi uues filmis üles astuv Olga Kurylenko liiklustaluvus tõsiselt proovile. 

Nick Murch (Amit Shah) on noor mees, kes satub olema valel ajal vales kohas ning näeb, kuidas kuritegeliku rühmituse ninamees Ezekiel Mannings (Gary Oldman) hukkab ühe oma jõuguliikme. Tal õnnestub põgeneda ning on varsti valmis ka Manningsi vastu tunnistama. Manningsi palgal on aga nii mõnigi FBI agent, mille tõttu on ta varem karistustest pääsenud, ning Nicki salajane asukoht enne tunnistamist ei ole talle mitte teadmata. Kõiges kavatsetakse süüdi lavastada pahaaimamatu kuller (Olga Kurylenko). Varsti leiab kuller, et on saanud Nicki näol endale elava paki, mis tuleb läbi kurikaelte kadalipu õigeks ajaks tunnistama toimetada.

Apollo Kinodes alates 13. detsembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Venelaste uusaasta lemmik: Rubljovka kolkavõmmide labrakale keerab tuure peale juveelirööv

Jätkufilm Rubljovka ühe jaoskonna kõige lõbusamate politseinike seiklustest «Rubljovka võmm: uusaasta mürgel 2» (Полицейский с Рублевки. Новогодний беспредел 2) kannab tunnuslauset: «Mitte üksinda ja mitte kodus!».

Pöörastesse seiklustesse on sukeldumas ametikõrgendust ootav Vladimir Jakovlev (Sergei Burunov), psühholoog ja kõigi jaoskonna meeshingede unistus Kristina (Sofja Kaštanova), vist ainsana adekvaatsuse säilitanud Alisa Rõbkina (Rina Grišina) ja loomulikult Muhhitš (Roman Popov).

Sel korral valmistub Barvihha politseijaoskonna töötajaskond uut aastat vastu võtma linnalähedases eramus, ent just enne peo algust saab Jakovlev käsu töölt mitte lahkuda, sest kurikaelad on linnas röövinud juveeliäri. Jakovlev ei mõtlegi pidustustest ilma jääda, ent töökohustused saavad ta siiski kätte ja seda väga kummalistel asjaoludel.

Apollo Kinodes alates 13. detsembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.