K, 28.10.2020

Fännid loodavad: Kas lõiku Nolani «Tenetist» saab kinodes tõesti näha juba enne jõule?

Hetk «Teneti» treilerist

FOTO: Warner Bros.

Uusi kaadreid Christopher Nolani spioonipõnevikust «Tenet», mida suvel kuu aega Eestiski filmiti, saab ilmselt näha juba vahetult enne jõule ulmeseikluse «Star Wars: Skywalkeri tõus» linastuste eel.

Christopher Nolan armastab prolooge ning kui võtta arvesse, et lavastaja nii oma filmi «Pimeduse rüütel», «Pimeduse rüütli taastulek» kui ka «Dunkirk» puhul teda trikki tegi, et oma uusi teoseid kinosaalides teiste filmide eel lausa 10 minuti jagu piiluda lasi, siis julgeb Slashfilm panustada võimalusele, et ka «Tenetiga» samamoodi läheb. 

Siiani on väga kiivalt saladuskatte all valmivast filmist laiema publiku ette jõudnud vaid lühike õrritusklipp ning sedagi vaid kinodes – netti pole ametlikult klippi riputatud. Kuigi filmi ametlik treiler möödapääsmatult siiski ka võrguavarustesse läkitatakse, siis kuniks võimalik, kavatseb Nolan kinofänne kikivarvukil hoida ning ootusärevust üllatusmomentidega viimseni kruvida.

Näidates «Teneti» võimalikku proloogi «Star Wars: Skywalkeri tõusu» eel, on igati kindel, et kaadrid jõuavad tänuliku ja end erilisena tundva publikuni, kes tõenäoliselt on ka tema filmi potentsiaalne vaataja. Kuna tegemist on aga tähesõdade saaga viimase filmiga, siis võib olla päris kindel, et see tänulike silmapaaride arv ulatub miljonitesse.

«Star Wars: Skywalkeri tõus» (Star Wars: The Rise of Skywalker) paneb punkti kuulsale kosmosesaagale, mida on jätkunud kinodesse enam kui 40 aasta jagu. Järjekorras üheksas lugu lõpetab Skywalkerite perekonna loo viimase suurejoonelise võitlusseiklusega. Rey (Daisy Ridley) teekond jätkub ning varem või hiljem tuleb tal seista vastamisi nii Kylo Reni (Adam Driver) kui ka ühe veelgi vägevama vastasega.

Apollo Kinodes alates 20. detsembrist 2019.