K, 28.10.2020

Nädala uued filmid: Zombitapjate koomiline kaos, venelaste pohmakas Mehhikos, maagilised mänguklotsid, üle mõistuse palju teatrit ja kadunud kokaiin

Woody Harrelson, Emma Stone, Abigail Breslin ja Jesse Eisenberg «Zombieland 2: Topeltlask» esilinastusel

FOTO: Alberto E. Rodriguez/AFP/Scanpix

25. oktoober toob Eesti kinodesse palju nalja ja sekka ka tõsielulisi emotsioone siitsamast Eestist. 

Hittkomöödias «Zombieland 2: Topeltlask» kütavad Woody Harrelson, Emma Stone jt laipelukatel istumise kuumaks

Oktoober toob koos sügiskõhedusega kinoekraanile pööraselt märulirohke õuduskomöödia «Zombieland 2: Topeltlask» (Zombieland 2: Double Tap). Kümme aastat pärast seda, kui «Tere tulemast Zombimaale» sai hitiks ja kultusfilmiks, tulid peaosatäitjad (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin ja Emma Stone), režissöör Ruben Fleischer («Venom») ja stsenaristid Rhett Reese ja Paul Wernick («Deadpool») kokku, et filmile järg teha. Keset koomilist kaost, mis ulatub Valgest Majast riigi keskosani, tuleb neljal kangelasel seista vastamisi pärast esimest filmi arengu läbi teinud paljude uut liiki zombidega ja uute inimestest ellujäänutega. Kuid kõige keerulisem on neil tulla toime omaenda tüütu asendusperega.

Apollo Kinodes alates 25. oktoobrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Mänguasjamaailma seikluses «Playmobil: Film» päästab õde oma maagilisse universumisse kadunud venda

Animafilm «Playmobil: Film» (Playmobil: The Movie) on põnev lastefilm, mis jutustab loo õe ja venna suurest seiklusest. Kui Marla noorem vend Charlie ootamatult Playmobili maagilisse animeeritud universumisse kaob, peab ta venna koju toomiseks elu suurimale seiklusele asuma. Imelisel teekonnal vapustavates uutes maailmades leiab Marla liitlasi tavatute ja kangelaslike uute sõprade näol. Nende seas on libekeelne toiduautojuht Del, särav ja karismaatiline salaagent Rex Dasher, südamlik robot, ekstravagantne haldjast ristiema ja paljud teised. Marla ja Charlie mõistavad särtsakal seiklusel, et elus võib kõike juhtuda, kuid kui endasse uskuda, on võimalik kõik saavutada.

Apollo Kinodes alates 25. oktoobrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Dokk «Aasta täis draamat» näitab, mis saab, kui 365 päevaga 224 teatrietendust ära vaadata

Kinoteatri Eksperimendi korras vaatas olematu teatrikogemusega Alissija-Elisabet Jevtjukova ära 2018. aastal 224 etendust. Ekstreemsest aastast sünnib dokumentaalfilm «Aasta täis draamat», mille režissööriks on Marta Pulk.

Oktoobris 2017 avaldas Kinoteater töökuulutuse leidmaks Eestist inimest, kes on teatrist täiesti puutumata. 450 taotleja hulgast valiti välja Alissija-Elisabet Jevtjukova, 21-aastane rätsepa haridusega slaavi tüdruk Valgast. Tema tööülesandeks oli vaadata ja arvustada kõiki 2018. aastal esietenduvaid teatrilavastusi. 

Üks idee autoreid, Kinoteatri produtsent Paul Piik kirjeldab, et inimeste reaktsioon sellisele ametile on olnud naljakas. «On inimesi, kes ütlevad, et ma väga tahaks sellist tööd teha! Ja siis on inimesi, kes ütlevad, et see töö ajaks neid kindlasti hulluks.»

13. jaanuaril 2018 esimest korda teatrisse läinud Alissija nägi aasta jooksul etendusi, mis inspireerisid ja etendusi, mis tekitasid meeleheidet. Ta koges märtsikuist esietenduste hullust, mil 20 päevaga oli vaja vaadata 21 etendust. Ta koges suveetenduste hullust, mil teatrit tehakse kõikides Eestimaa nurkades ning muidugi detsembrihullust ehk rohkelt lastele mõeldud jõuluetendusi.

Režissööri sõnul läbis Alissija aasta jooksul uskumatu teekonna. «On korraga hirmus ja ilus hetk olla 21 ja küsida, mida ma siin maailmas üldse tegema peaksin – Alissija pidi selle osa oma elust läbi tegema enneolematu eksperimendi tingimustes.» Marta Pulk rõhutab, et see ei ole film teatrist, vaid lugu iseseisvumisest, oma koha otsimisest ja sellest, et vahel piisab ainult väikesest juhusest, et veerema läheks lumepall, mis muudab kogu elu.

Apollo Kinodes alates 25. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Kuskil tarneahelas lekib: Nicolas Cage mängib «Kokaiiniparunis» narkokokka, kelle last läheb kaduma

Nicolas Cage ja Laurence Fishburne asuvad põnevusdraamas «Kokaiiniparun» (Running with the Devil) narkoärikateks.

Kokaiinilaadung liigub läbi Mehhiko Kanadasse. Kui see aga kohale ei jõua, saadab kartelli juhtiv Boss oma ustavad abilised Koka ja Matsi uurima, kuidas tarnevõrk täpselt toimib.

Apollo Kinodes alates 25. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Venelaste «Pohmakas» Mehhikos: Jaburas komöödias «Tüdrukuid on erisuguseid» mässib võitluskukk kolm kutti paksu pahandusse

Ebareaalselt jaburas vene komöödias «Tüdrukuid on erisuguseid» (Девушки бывают разные) ootab kolme puhkusele sõitnud kutti ees plindrite plinder.

Kolm head sõpra otsustavad võtta ette surfireisi Mehhikosse. Kõik läheb nagu valatult: helesinine ookean, kuumad tüdrukud ja kuldsed liivarannad. Loomulikult tähistavad meie kangelased ka oma kohalesaabumist vääriliselt.

«Väärikas» tähistamine viib aga selleni, et järgmisel hommikul ärkavad nad peavaluga rannas ega mäleta eelmisest õhtust mitte kui midagi... Kuigi nende mälu on nõrk, tulevad mängu mehed, kes kolme noormehe mälu värskendavad. Jama on suur. Nüüd, juba ilma dokumentide ja rahata, püüavad nad põgeneda. Ainus viis põgenemiseks on riietada end tüdrukuteks. Ootamatult tuleb osaleda ka naissurfarite turniiril, mille peaauhind annaks võimaluse saada hulk raha ja riigist pääseda .

Nende põgemisplaani hakkavad aga takistama uued segavad tegurid – armastus, salateenistus, maffia ja isegi võitluskuked.

Apollo Kinodes alates 25. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.