E, 28.09.2020

Puhas klassika: Õudukas «Nemad» piinatakse kummitavas majas Halloweeni puhul surnuks kamp noori

«Nemad»

FOTO: IMDB

Hittpõneviku «Kena vaikne kohake» (A Quiet Place) stsenaristid ja lavastajad Scott Beck ja Bryan Woods on ühes produtsent Eli Rothiga hakkama saanud ühe mahlase Halloweeni-õudukaga «Nemad» (Haunt), mis ületab kõiki mõeldavaid jubeduste piire.

Traditsioonilised halloweenipidustused ei ärata kambas kolledžitudengites erilist huvi. Nemad himustavad midagi, mis tarretaks vere soontes, rööviks mõistuse ja paneks hirmust tõeliselt värisema. Nii näib neile, et ööklubis möllamisest oleks tunduvalt huvitavam külastada mõnda kummitavat maja. Kuus noort asubki aega raiskamata teele linnast väljas asuva mahajäetud vabriku territooriumile, et seal siis kõigest hingest lõbutsema hakata. Üksik hoone kõrvalises kohas, täis labürinte, elusaid ämblikke, hirmsaid helisid ja jubedaid tube – just see, mida vaja! 

Uksel ootab neid hirmuäratav klounimaskiga mees, kes korjab neilt ära telefonid ja juhatab nad majja. Paistab, et korraldatud on õudustemaja elamus! Lusti jätkub senikauaks, kuni neile avaneb verdtarretav vaatepilt: nõid piinab nende nähes surnuks tütarlapse. Noored kohkuvad ning pinge hakkab kasvama, kui noori asuvad jälitama maskides tundmatud, kelle eesmärk on mõistetav kõigile, kes kunagi õudusfilme näinud. Mitte keegi ei tohi ellu jääda.

Pika ja hirmsa öö jooksul tuleb sõpradel palju kordi surmale silma vaadata. Kuraditeks, viirastusteks, klounideks, zombideks maskeerunud naudivad hulluks ajavat hirmuetendust. See film peaks meeldima kõigile, kellele meeldisid «Elavate surnute öö» ja «Hostel». Ent «Nende» halloweeniööl võib näha veel rohkesti uusi ja loomingulisi viise ohvritest vabanemiseks.

Apollo Kinodes alates 15. novembrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.