Jõllita või jutti: Netflix liiga kallis? YouTube'i kanal Dust näitab tasuta «Black Mirrori» väärilisi lühiulmekaid

Natalia Dyer lühiulmekas «After Her»

FOTO: Kuvatõmmis

Kõigile neile, kes armastavad «Black Mirrori» tüüpi ulmekaid või neile, kelle meelest ulmet ekraanil liiga vähe leidub, tasub vaid pöörata pilk lühifilmide poole, sest just lühivorm näib filminduses olevat läbi tegemas renessanssi.

Kui äsja tuli välja uudis, et isegi kohtinguäpp Tinder tuleb välja oma interaktiivse seriaaliga, siis on selge, et lühifilmidele hakkab üha enam turgu olema just tänu nutiseadmetele, mis kaotavad kõik kinode poolt harjumuspäraseks vormitud piirid sellelt, kui pikk üks film peab olema. 

Mitmete teiste kvaliteetsetele lühifilmidele pühendunud kanalite seas on end sisse seadnud filmiplatvorm ja produktsioonifirma Dust, mille eesmärgiks on olla binge-worthy ehk uue põlvkonna vahetpidamatavahtimise kanaliks ning seda (esialgu?) tasuta. Platvorm teeb koostööd erinevate knaalitega, millest peamine mõistagi YouTube, kus on suurim tõenäosus leida loomulikul ehk surfamise teel uusi vaatajaid. Filmivalik on muljetavaldav ning võimaldab uutel tegijatel end Dusti kaudu tutvustada ja fännibaasile vundamenti laduda. Nii mõneski filmis näeb ka tuntud näitlejaid, teiste seas nt «Stranger Thingsi» Natalia Dyerit. Esilinastused toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti ning pühapäeviti näidatakse uusi lühifilmikassette.

Ingliskeelsetel filmidel on ka subtiitrid, mille saab sisse lülitada, ent mõningatel filmidel on ka mitme erineva subtiitrikeele valik.

Siin 10 valitud näidet kanalil esilinastunud filmidest ja Dusti enda originaalloomingust:

Pluss üks eriline retrostiilis kompu: