K, 30.09.2020

Filmikägu: «Vanamehe filmi» tegijad räägivad, kuidas sündis Eesti esimene laudamärul

Stsenaristid ja režissöörid Oskar Lehemaa (vasakul) ja Mikk Mägi «Vanamehe filmi» esilinastusel Apollo Kino Ülemistes

FOTO: Erlend Štaub

Kuku Raadio kinosaates ja podcast'is «Filmikägu» käisid külas «vanamehed» Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa, sest «Vanamehe film» on lõpuks kinos. Kuula saadet! 

Uudisterubriigi täidavad sedapuhku telemaailma ihaldatuimad auhinnad Emmy'd ning uutest filmidest võetakse luubi alla «Lammas Shaun. Film. Farmigeddon», «Informaator», «Kellel poleks saladusi?», «Zeroville», «Mary needus» ja «Draakoni pitseri saladus».

Kuula saadet:

«Vanamehe filmis» algab lugu sellest, kui lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maatööga nii lapsi kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et lehm üleš leida ja udar kahjutuks teha, sest nagu me kõik teame – üle ööpäeva lüpsmata udar plahvatab ja põhjustab hirmsa piimatuumakatastroofi! Sellel teekonnal seisavad meie kangelased silmitsi maaelu põlgavate hipsteritega, iidselt targa Puujumalaga, meeleheitel saekaatrimeestega, kõhukinnisuse käes vaevleva karuga ning lehma surma himustava Piimavanaga. 

Täispika animatsiooni režissöörideks ja stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Küsimusele, kes on Vanamees, vastavad autorid, et ta on heatahtlikult vastutustundetu elumees, kes armastab oma lauta ning piimabišnušit. «Vanamehe filmi» vaataja ei pea autorite kinnitusel olema olnud pikaaegne Vanamehe fänn, et filmis toimuvat mõista või sellele kaasa elada – film on mõeldud kõigile, kes peavad lugu äkilisest huumorist ja tempokast astumisest. «See film on šulle, mulle, meile kõigile ja Eešti rahvale!»

Tegelaskujudele annavad oma hääle Mikk Mägi, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Mart Kukk, Kristjan Lüüs, Jaagup Kreem ja paljud teised. Filmi tootjateks on BOP! Animation ja Apollo Film Productions.

Apollo Kinodes alates 25. septembrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.