Nädala uued filmid: Oscari-vääriline tapja, Tõnis Mägi, jalkadokk, Vene spioonikool, karvaloom, armukolmnurk ja Woodi Alleni romantika

Joaquin Phoenix filmis «Jokker»

FOTO: IMDB

4. oktoober toob teiste filmide hulgas kinoekraanidele kaks Eesti uut dokumentaalfilmi ning ühe aasta räägituima koomiksifilmi.

Sügise suurfilm: Stiilselt sünge koomiksifilmi «Jokker» viimane treiler tõstab ootused väga kõrgele

DC koomiksifilm «Jokker» (Joker) räägib ära Gotham City vintske pahalase traagilise moondumise loo koomikust mõrtsukaks. Peaosas astub üles Joaquin Phoenix, kes «ähvardab» teha sensatsiooniliselt hea rolli.

Warner Brosi aasta ilmselt ühe suurima hittfilmi on lavastanud režissöör Todd Phillips («Pohmaka» filmid) ning kuuldavasti peaks olema tegu millegi palju enamaga kui tüüpiline koomiksifilm – oodata on erakordselt intensiivset psühholoogilist lugu.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Kohev ja nunnu «Lumepoiss Everest» võlub suurte ja väikeste kinosõprade südamed juba sel sügisel

Vahva animeeritud täispikk pereseiklus «Lumepoiss Everest» (Abominable) jutustab loo teismelise tüdruku ja eksinud jetipõnn Everesti sõpruse loo.

Lugu algab sellest, kui Shanghai teismeline Yi avastab oma kortermaja katuselt, kus ta viilulit harjutamas käib, suure ja karvase jeti, kellele paneb nimeks Everest. Kuigi Everest ei räägi, tantsi ega laula, suudab tüdruk temaga suhtlema õppida. Tuleb välja, et Everest on ilma jäänud oma vanematest ning igatseb tagasi oma Himaalaja mägede koju. Yiga läävad kampa kaks naabrit, kelle abil suundutakse retkele, et Everest tagasi koju viia. Sõpradele seavad end aga sappa kahtlaste motiividega zooloog ning rikkurist seikleja, kel on Everestiga omad plaanid. Seigeldes aga avalduvad Everesti erilised võimed, mis panevad kõiki üllatuma.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Woody Alleni romantiline ja humoorikas «Vihmane päev New Yorgis» võlub säravate noorte staaridega

Komöödia «Vihmane päev New Yorgis» (A Rainy Day in New York) viib noore paarikese seiklema Manhattanile, kus nad seisavad silmitsi kehvapoolse ilma ning põnevate uute tuttavatega. 

Poiss (Timothée Chalamet) on jõuka New Yorgi perekonna võsu, tüdruk (Elle Fanning) on pärit Arizona väikelinnast. Manhattanil kasvanud poiss soovib tüdrukule oma armastatud linna tutvustada. Tal avanebki selleks võimalus, kui tüdruk tuntud filmilavastajaga intervjuud tegema läheb. Ees seisab vihmane päev, mis muudab nende elu igaveseks. Kirevas ja mürarikkas suurlinnas kohtab poiss kunagist sõbratari, tüdruk aga satub kuulsuste boheemlaslikku maailma...

Romantiliste filmide meistri Woody Alleni jaoks on tegu 48. filmiga, kuid selle sünnilugu pole kuulsa režissööri jaoks kulgenud just valutult. Ehkki filmis teevad kaasa suured staarid nagu Jude Law, Elle Fanning, Timothée Chalamet ja koguni poptäht Selena Gomez, pisteti film läinud aastal Harvey Weinsteini ja #metoo liikumise tuules n-ö riiulisse – nimelt sisaldub selleski filmis motiiv, mis pahatihti kipub Alleni filmides esinema (nagu ta enda eraeluski) ehk keskealise mehe suhe verinoore tütarlapsega. Nii jäi 2018. aasta Alleni filmograafias tühjaks aastaks: tema 50-aastase karjääri jooksul on selliseid aastaid olnud kokku üksnes viis. 

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Valusas draamas «Pärast pulmi» kistakse armukolmnurgas vanad tunded päevavalguse kätte

Juba aasta alguses Sundance'i filmifestivalil esilinastunud ning pärast seda planeedile festivalidel linastudes tiiru peale teinud draamas «Pärast pulmi» (After The Wedding) kehastab Michelle Williams Isabeli, kes õpetab Indias asuvas lastekodus lapsi. Ühel päeval saabub talle kutse New Yorki. Kutse saatjaks on rikas ärinaine Theresa (Julianne Moore), kes tahab Isabeliga kohtuda, et otsustada, kas annetada lastekodule 2 miljonit dollarit. Kohale jõudes kutsub Theresa Isabeli oma tütre Grace'i (Abby Quinn) pulma, kus Isabel avastab, et Theresa abikaasaks ning Grace isaks ei ole keegi muu, kui tema kunagine elu armastus Oscar (Billy Crudup). Isabel hakkab taipama, et ta on sinna kutsutud mingi varjatud tagamõttega.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vene põnevusmärulis «Sangar» tuleb spiooniõpilastel ootamatult surmav «eksam» sooritada

Põnev ja pingeline Vene triller «Sangar» (Герой) räägib 15 aasta eest teismelisena oma isa juhitud spioonikoolis õppinud Andreist (Aleksander Petrov). Kooli eesmärk oli luua salaagentide võrgustik, mis suudaks igal ajahetkel täita eriülesandeid.

See eksperimentaalprojekt suleti aga ootamatult ning spiooniks koolitatud noormees on jõudnud tavaeluga kohaneda ning unustanud oma mineviku. Ootamatult helistab talle aga isa, kolonel Rodin (Vladimir Maškov), keda aastaid surnuks on peetud. Selgub, et Andrei elu on ohus, kuna otsustatud on likvideerida kõik spioonikooli endised kasvandikud. Andrei on sunnitud kõik sinnapaika jätma ja põgenema. Kedagi ei saa enam usaldada.

Ta otsib üles oma kursuseõe ja esimese armastuse Maria (Svetlana Hodtšenkova). Noored on ootamatult ja vastu oma tahtmist tõmmatud ohtlikku ja salajasse spioonimaailma. Andreil tuleb lisaks oma elu päästmisele kogeda elu suurimat armastust ja alatuimat reetmist.

Eriefektidega palistatud äkiline triller «Sangar» hoiab põnevust üleval filmi algusest kuni lõpuni.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Spordidokk: Emotsionaalselt haarav «Kastist väljas» piilub Eesti armastatud jalgpalluri Kostja ellu

4. oktoobril esilinastub Apollo Kinos «Kastist väljas» on portreefilm ühest kõigi aegade parimast jalgpallurist Eestis – Konstantin Vassiljevist. Lugu sellest, kuidas Maardus elavast vene poisist Kostjast saab eestlaste kangelane. Ometi ei kulgenud maestroks kutsutava Vassiljevi karjäär veatult. Filosoofina suudab ta lahti mõtestada nii karjääri kõrghetked kui altminekud.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Muhe, salapärane ja inspireeriv dokk «Tõnis Mägi. Vaikus valguses» viib koos legendiga põnevale loometeekonnale

«Tõnis Mägi. Vaikus valguses» on portreefilm Eesti muusika elavast legendist, kes ilmselt ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Me näeme, kuidas sünnivad tema laulud ja saame kuulda, mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Apollo Kinodes alates 4. oktoobrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.