K, 23.09.2020

Oscar paistab? Õnnepisarates Renee Zellweger pälvis Torontos «Judy» rolli eest kaks püstiovatsiooni

Renee Zellweger Toronto filmifestivalil «Judy» esilinastuse eel autogramme jagamas

FOTO: Mario Anzuoni / Reuters / Scanpix

Väljaanded BBCst People'ini vahendavad Toronto filmifestivalilt Judy Garlandi eluloofilmi «Judy» suurt publikumenu – film pälvis esilinastusel publikult lausa kaks püstiovatsiooni.

Kohapeal viibinud peaosatäitja olla kogu pika plaksutamise aja rahva ees seisnud ja pisaraisse puhkenud, katkestades publikut, sõnades: «Olgu, mulle aitab, te rikute mu meigi ära!»

Traagilise elusaatusega Garlandi, kes suri 1969. aastal üledoosi, tähelend algas filmist «Võlur Oz» ning liikus sealt üha ülesmäge, ent isiklikus elus oli naine kõike muud kui tüdruk võlumaal. Filminäitlejanna ja lauljatari varakult katkenud elu viimastele kuudele Londonis keskenduvas filmis kehastab Garlandit samal ajal USAs sündinud (huvitav kokkusattumus) Renee Zellweger, kes hiljuti meedias avalikult ka omaenda probleemse kulissidetaguse elu raskustest pihtis – aastal 2009 kadus «Bridget Jones'i» ja teiste romantiliste komöödiate sarmikas täht kui vits vette ega naasnud ekraanile enne kui aastal 2016. 

Renee Zellweger Toronto filmifestivalil «Judy» esilinastuse eel

FOTO: Tijana Martin / The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Zellwegeri rolli on kriitikud nimetanud lihtsalt vapustavaks ning kiitust pälvis näitlejanna võime ka laval füüsiliselt Garlandi väärilise etteaste teha. Kuigi filmi ei peeta just täiuslikuks (Vanity Fair), siis pidi tegu olema sisuliselt väga veenva teosega, mille au läheb ennekõike peaosatäitjale, kellele ennustatakse nüüd julgelt auhinnanominatsioone. Legendi kohaselt pidavat just tänavu 5.–16. septembrini vältav Toronto filmifestival olema parimaks indikaatoriks, milliseid filme auhinnagaladel tunnustama hakatakse.

Näitleja Finn Wittrock, režissöör Rupert Goold, Renee Zellweger ja produtsent David Livingstone Toronto filmifestivalil «Judy» esilinastuse eel

FOTO: JPA/AFF-USA.com / AFF/PA Images/Scanpix

Meediast on filmi kohta läbi käinud ka lustakaid fakte: nii näiteks oli näitlejatel ja grimmitiimil tegemist Zellwegeri ninaproteesiga, mis suudlemisstseenides Finn Wittrockiga (kes kehastab Garlandi viimast abikaasat) kippus ära kukkuma. 

Renée Zellweger, Bella Ramsey ja Lewin Lloyd filmis «Judy»

FOTO: David Hindley / Capital Pictures / Scanpix

Filmis «Judy» suundub Garland 1968. aastal Londonisse väljamüüdud kontserdituurile. Tema surmani kõigest 47-aastasena jääb sealt vaid aasta. Viis korda abielus olnud Judy Garland, kelle tütar on näitleja ning laulja Liza Minelli, lennutas meelelahutustaevasse tema roll Dorothyna filmis «Võlur Oz» (1939) ning 50ndatel ja 60ndatel sai nii ekraani- kui ka lavasireenist muuhulgas punguva geikogukonna ikoon. Paraku kaasnesid kuulsusega sõltuvusprobleemid, mis algasid juba väga noorena ning viimaks naiselt tema elujõu röövisid. 

Oscarid 2020 Filmzone'is

FOTO: Filmzone