N, 1.10.2020

Filmikägu: Külas Märt Avandi – mida tähendab Eesti kino Vanilla Ninja, kuidas teha lehma ja kas «Tujurikkujast» võiks tulla film?

Andres Puustusmaa tragikomöödia «Kohtunik» esilinastus

FOTO: Raul Mee

Kuku Raadio kinosaates «Filmikägu» käis sel korral külas Märt Avandi, kes astub üles kahes uues Eesti filmis: just kinodesse jõudnud «Kohtunikus» ja varsti jõudvas «Vanamehe filmis». Viimases annab näitleja hääle...lehmale.

«Eesti filmide suvine põud on läbi. Kodumaise kinosügise avab Andres Puustusmaa uus film «Kohtunik». Meil on külas üks selle filmi peaosalistest, Märt Avandi. Uudisveergudelt oleme seekord välja noppinud teateid «Tomb Raideri» järje kohta, mida peaks hakkama lavastama Briti indie-kino meister Ben Wheatly. Christopher Nolan jätkab «Teneti» võtteid Indias, Guillermo del Toro on lisanud nimekaid näitlejaid oma järgmisesse projekti ning James Cameronil on suured plaanid uue «Terminaatoriga». Uusi filme on taas palju. Lisaks kodumaisele «Kohtunikule» jõuavad kinodesse «Kummaline, ent tõsi», «Maavärin», «Piitsavars», «Odessa», «Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?» ja «See: teine peatükk»,» tutvustavad uut podcast'i episoodi saatetegijad Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

Kuula «Filmikägu» uut osa: