Koolerapuhang kisub Vene retrodraamas «Odessa» puhkuserahva kired ja tülid lõõmama

«Odessa»

FOTO: IMDB

Retrodraamas «Odessa» (Одесса) saab näha 70ndate nostalgiat ning ehtsat vene hinge.

Odessa, 1970. aasta kuum augustikuu. Kõrvetavast päikesest kurnatud suvitajad on hõivanud kõik supelrannad. Puhkajate kisa ja hõikeid katkestab vaid aeg-ajalt valjuhääldist kostuv hääl: «Kaduma on läinud sinises panamas poiss nimega Žora. Poisi vanematel palume koheselt tulla raadiosõlme». Õhtul, kui kõrvetav päike horisondi taha kaob, liigub mööda Deribassovskajat Promorski bulvari suunas katkematu inimvool, kus lustitakse kärarikkalt keskööni.

Ootamatult kuulutatakse koolerapuhangu tõttu kesest puhkuste kõrghooaega aga välja karantiin. Karantiini tõttu jääb linna lõksu ka ajakirjanik Boriss, kes oli sõitnud paariks päevaks naise sugulaste juurde. 

Üleüldine ohutunne pöörab kogu perekonna elu pea peale: sisemised vastuolud ja aastaid sugulaste hinge kogunenud vimm purskuvad ootamatult välja, muutes vaikse Odessa majahoovi tormilise peredraama teatrilavaks, kus iga tegelaskuju saab soleerida ja öelda välja kõik, mis südamele kogunenud. 

Ekstreemne olukord lööb tunded ja soovid lõkkele, sundides tegelasi elama kirglikult ja uljalt. Me näeme kõike: vanu saladusi ja pööraseid paljastusi, vapraid tegusid ja keelatud armastust. 

35mm filmilindile jäädvustatud mängufilm ja ajastutruud dekoratsioonid annavad hästi edasi tolle ajastu atmosfääri ning viivad meid retro-Odessasse, millisena teda täna enam ei näe.

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.