Nädala uued filmid: Kirglik koolerapuhang nõukakuurordis, mõrvarkloun, kohtuniku hingepiin, mässav pereema ja raseda neiu kummitusbeebi

Bill Skarsgård filmis «See: Teine peatükk»

FOTO: IMDB

Saabuv kinonädalavahetus tuleb kirev ja meelelahutuslik, ent seda suuresti intelligentsel, intrigeerival ja mõtlemapaneval moel, nagu ühelt tarkusekuu alguselt võikski oodata. Kinodesse jõuab ka uus Eesti film.

UUS EESTI FILM: Kas te teate, mis asjad on tunded? Krimimaigulises Eesti tragikomöödias «Kohtunik» hakkavad need pulbitsema

Täna, 4. septembril esilinastub Andres Puustusmaa tragikomöödia «Kohtunik», mille peaosades säravad Mait Malmsten («Kertu», «Rotilõks») ja Märt Avandi («Vehkleja», «Punane elavhõbe»). 

Puustusmaa («Punane elavhõbe», «18-14», «Rohelised kassid») kirjutatud ja lavastatud film jutustab loo kohtunikust (Mait Malmsten), kes esindab kohtusaalis seadust ja rangeid reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Meeste vahel tekkinud konflikti tõttu saab aga ühtäkki õigusemõistjast endast kurjategija. Suutmata oma süütegu tunnistada, põgeneb kohtunik Soome, kus ta satub kokku eriskummaliste inimeste ja koomiliste situatsioonidega.

Lavastaja ise ütleb filmi iseloomustuseks, et «Kohtunik» on kui spontaanne üheöösuhe: «See võib nüüd kedagi ära ehmatada, aga ma tahan öelda et me kõik oleme inimesed.» Ta selgitab, et see tähendab allegoorilist lähenemist. «Nii nagu film seda ka ise on, väga allegooriline. Veelkord, see kõlab võib olla räpakalt, aga kõik sõltub suhtumisest,» märgib režissöör.

Filmi peaosatäitjate kohta ütleb Puustusmaa, et nii Malmsten kui Avandi olid tema esimesed valikud. «Kohe algusest peale oli selge, et kohtunik on Mait. Kuna me seda temaga koos alustasime ja mõtlesime, kes võiks kehastada teist tegelast, siis loogiliselt tuli ka see, et Märt on kõrval,» lisab lavastaja.

Apollo Kinos saab filmi vaadata juba homme: Eksklusiivne kinoelamus: Apollo Klubiliste Õhtul saab filmitegijate seltsis «Kohtunikku» vaadata ning moeshow'd ja õhtusööki nautida

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Stephen Kingi klouniõuduka «See: Peatükk 2» viimases treileris kisuvad asjad ekstra veriseks

2017. aasta klouniõuduka «See» kauaoodatud järje «See: Teine peatükk» (It Chapter Two) tegevus jätkub hetkest, mil Luuserite Klubi liikmed, eesotsas Beverly Marshiga saavad 27 aastat hiljem uuesti Derrys kokku. Andy Muschietti lavastatud lugu põhineb Stephen Kingi samanimelisel romaanil. Järjes seiklevad loo tegelaste täiskasvanud versioonidena Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, James Ransone, Jay Ryan ning Isaiah Mustafa. Tõenäoliselt maailma kõige õudsema klouni rollis astub taas üles superandekas rootslane Bill Skarsgård, Stellan Skarsgårdi 28-aastane poeg.

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Müstilises komöödias «Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?» haihtub mässav pereema kui vits vette

Kirjanik Maria Semple eesti keeleski ilmunud bestselleri «Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?» põhjal vändatud, saladusliku looriga varjutatud komöödia jutustajaks on 15-aastane Bee Branch, kelle arhitektist ema Bernadette (Cate Blanchett) ühel päeval teadmata suunas kodust lahkub. Kui otsid kõige ebatõenäolisemat kodust lahkuja, siis oleks selleks kindlasti agorafoobiat põdev Bernadette, kes vajab turvalist keskkonda ning ei salli võõraid inimesi ning võõraid kohti. Mis oleks ühe agorafoobi jaoks hirmsamat, kui suur ja lai välismaailm. Bernadette on aga kadunud ja Bee hakkab kokku panema pilti, et miks ja kuhu Bernadette on kadunud.

«Boyhoodi» ja «School of Rocki» režissööri Richard Linklateri lavastatud humoorika müsteeriumi peaosas särab kahekordne Oscari-võitja Cate Blanchett. 

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Müstilise draama «Kummaline, ent tõsi» kangelanna rasedaks jäämise lugu trumpab isegi neitsi Maarja üle

Kirjanik John Searlesi samanimelisel bestselleril põhinev külmajudinatekitaja «Kummaline, ent tõsi» (Strange But True) toob ekraanile «Aladini», «Ükskord Hollywoodis» ja «Jurassic Worldi» noored staarid. 

Melissa (Margaret Qualley) ilmub viis aastat pärast oma peigmehe traagilist surma rasedana tolle vanemate Charlene'i (Amy Ryan) ja Richardi (Greg Kinnear) ukse taha, väites, et ootab nende poja last. Hoolimata vanemate umbusust, mida jagab ka nende teine poeg Philip (Nick Robinson), võtab abielupaar noore naise siiski oma katuse alla. Tõde, mis pikkamööda välja koorub, osutub palju hirmsamaks sellest, mida keegi osanuks ettegi kujutada.

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Koolerapuhang kisub Vene retrodraamas «Odessa» puhkuserahva kired ja tülid lõõmama

Retrodraamas «Odessa» (Одесса) saab näha 70ndate nostalgiat ning ehtsat vene hinge. Odessa, 1970. aasta kuum augustikuu. Kõrvetavast päikesest kurnatud suvitajad on hõivanud kõik supelrannad. Puhkajate kisa ja hõikeid katkestab vaid aeg-ajalt valjuhääldist kostuv hääl: «Kaduma on läinud sinises panamas poiss nimega Žora. Poisi vanematel palume koheselt tulla raadiosõlme». Õhtul, kui kõrvetav päike horisondi taha kaob, liigub mööda Deribassovskajat Promorski bulvari suunas katkematu inimvool, kus lustitakse kärarikkalt keskööni.

Ootamatult kuulutatakse koolerapuhangu tõttu kesest puhkuste kõrghooaega aga välja karantiin. Karantiini tõttu jääb linna lõksu ka ajakirjanik Boriss, kes oli sõitnud paariks päevaks naise sugulaste juurde. 

Üleüldine ohutunne pöörab kogu perekonna elu pea peale: sisemised vastuolud ja aastaid sugulaste hinge kogunenud vimm purskuvad ootamatult välja, muutes vaikse Odessa majahoovi tormilise peredraama teatrilavaks, kus iga tegelaskuju saab soleerida ja öelda välja kõik, mis südamele kogunenud. 

Ekstreemne olukord lööb tunded ja soovid lõkkele, sundides tegelasi elama kirglikult ja uljalt. Me näeme kõike: vanu saladusi ja pööraseid paljastusi, vapraid tegusid ja keelatud armastust. 

35mm filmilindile jäädvustatud mängufilm ja ajastutruud dekoratsioonid annavad hästi edasi tolle ajastu atmosfääri ning viivad meid retro-Odessasse, millisena teda täna enam ei näe.

Apollo Kinodes alates 6. septembrist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.