K, 28.10.2020

Maagiline eliksiir külvab horrorit: Apollo Kino Solaris näitab täna auhinnatud Eesti kiilanemisõudukat «Karv»

Oskar Lehemaa õudusfilm „Karv”

FOTO: Promopilt

Täna kell 18:30 saab Apollo Kino Solarise 2. saalis vaadata sel kevadel Euroopa parima õudusfilmi tiitlile kandideerinud ning Põhja-Ameerika suurimal žanrifilmide festivalil Fantasia publikuauhinna võitnud Eesti lühiõudusfilmi «Karv», milles kiilanev mees võtab meeleheites appi müstilise juuksekasvuseerumi. 

14-minutiline lühimängufilm «Karv», mille on kirjutanud ja lavastanud 31-aastane lavastaja Oskar Lehemaa, esindab õudusfilmi body-horror´i ehk kehaõuduse alažanri.

Kiilanemise tõttu komplekside küüsis vaevlev Leo võtab kasutusele müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi. Nüüd tuleb tal kohutavad muutused peatada enne, kui ta kaotab oma viimsedki juuksekarvad... või midagi palju enamat.

Ilma dialoogita filmis mängib Sten Karpov.

«Viis aastat tagasi joonistasin märkmikusse karvase silmamuna ja umbes samal ajal hakkasin muretsema oma taganeva juuksepiiri pärast – ilmselgelt oli tarvis teha üks rõve lühiõudukas kiilanevast mehest! Aga kulus veel mitu aastat, et saada kokku eelarve ja leida piisavalt hullud ja motiveeritud filmiprofid, kes oleksid nõus seda karvast filmi tegema,» kirjeldas Lehemaa linateose sünnilugu.

Filmi on üles võtnud Ivar Taim, kunstnik on Triin Valvas, monteerija Sander Somma, helilooja Paul Oja ning helirežissöörid Aleksandra Koel ja Markus Andreas. Tootsid Evelin Penttilä ja stuudio Stellar Film.

Osa eelarvest – 9195 dollarit – koguti rahvusvahelise ühisrahastusplatvormi Indiegogo abil.

Linateoses on kasutatud tähelepanuväärselt palju eriefekte. «Võtete viimasel päeval katsime näitleja Sten Karpovi mitme liitri liimi, melassi ja kunstverega ning mähkisime saja meetri jagu karvade sisse. Seejärel pidi ta tegema tundide kaupa keerukaid stseene keset ohtlikke tuleefekte. Millegipärast ei rääkinud Sten minuga pärast seda pool aastat,» kirjeldas Lehemaa naljaga pooleks

Oskar Lehemaa on Balti filmi- ja meediakooli lõpetanud režissöör, kes hetkel lavastab koos Mikk Mägiga «Vanamehe filmi» – populaarsel Vanamehe multika sarjal põhinevat pikka animafilmi. «Karv» on tema esimene iseseisev mängufilm.

Bad Hair - Teaser from oriGine films on Vimeo.