K, 23.09.2020

Hugh Grant avaldab parima filmi, milles tema kunagi kaasa on teinud. Kas nõustud?

FOTO: BEN STANSALL / AFP

Näitlejate puhul, kelle CV on nii ulatuslik ja muljetavaldav kui Hugh Grantil, on igati arusaadav, et oma parima filmi valimine ei ole just kergete killast. Seetõttu tuli see üsna ootamatult, et Grant paljastas oma lemmiku lausa vabatahtlikult.

Mis sina arvad, mis on Granti arvates parim film, milles ta on kaasa teinud? Äkki «Neli pulma ja matus»? «Suur poiss ja väike poiss»? Või hoopis paljude poolt armastatud «Bridget Jonesi päevik»? Ei, mitte ükski neist. Vastus on kohati üllatav, kuid samal ajal ka täiesti mõistetav. Nimelt on Granti lemmikuks Paul Kingi «Paddingtoni seiklused 2».

2015. aastal palgati Grant «Paddingtoni» järjefilmi, kehastamaks kohmetut näitlejat Phoenix Buchananit. See roll võimaldas Grantil olla samal ajal nii võluv kui ka kuri isiksus. Hoolimata negatiivsest tähelepanust, mis ta sinna palkamise tõttu alguses sai, osutus see kokkuvõttes tema karjääri jaoks taaskord üheks suurepäraseks valikuks.

Kui minevikus tähendas lastefilmides osalemine näitleja jaoks allakäigu algust, siis viimastel aastatel on see oluliselt muutunud. Oma roll on sellel kindlasti ka «Pattingtoni» ekraaniteostel, mis on muutnud tavalise laste meelelahutuse filmideks, mida müüakse kõikides vanuserühmades.