Hilary Duffi lõplik häving: Disney staar kehastab maatasa tehtud häbitus õudukas rasedana mõrvatud Sharon Tate'i

Hilary Duff filmis «The Haunting of Sharon Tate»

FOTO: IMDB

Seoses Quentin Tarantino filmi «Ükskord Hollywoodis» kinodesse jõudmisega ilmus filmikriitikute õuduseks Amazon Prime'i keskkonda B-kategooria taies, mida võib julgelt pidada 2019. aasta kõige halvemaks ja maitsetumaks, kui mitte lisaks ka ebaeetiliseks filmiks: õudukas «The Haunting of Sharon Tate», mis mängib läbi raseda filmitähe mõrva 1969. aastal.

Ka Quentin Tarantino filmis taaselustub Sharon Tate (Margot Robbie) ekraanil, ent seda põgusalt ning lugupidavalt, nagu see andekas ekraanisireen väärib. Tarantino filmi, mis avaldab austust 60ndate Hollywoodi kuldajastule, kiitis heaks ka Tate'i õde, mida ei saa aga kindlasti öelda mõrvafilmidele spetsialiseerunud lavastaja Daniel Farrandsi uusima taiese kohta. Tate'i õde, kes on juba 50 aastat pidanud taluma oma kaotuse meediapoolset ekspluateerimist, oli algusest peale filmi vastu, ent ilmavalgust nägi tükk sellegipoolest. 

Asjalood teeb hullemaks fakt, et 8. augustil saab täpselt 50 aastat sellest, kui Mansoni-kultuse jüngrid toona 26-aastase ja 8 kuud raseda Sharon Tate'i (kes oli abielus pagendatud režissööri Roman Polanskiga) ning tema külalised brutaalselt mõrvasid.

Sharon Tate filmis «Nukkude org» (1967) 

FOTO: CAP/MFS /Scanpix

Lugu on nukker ka teisest küljest: mitte, et keegi oleks kunagi Disney telekanalilt blondi printsessina tuule tiibadesse saanud näitlejanna Hilary Duffi tippnäitlejaks pidanud, ent peaosa niivõrd maitsetus filmis ennustab, et ta selleks kunagi ka ei saa.

Juhtivad filmiportaalid ja kriitikud annavad õudukale hävitava hinnangu: IMDBs on filmi skoor viletsad 3,1 punkti 10st ning Rotten Tomatoes'es suutis film teenida 15%-lise heakskiidu ning sai mädase tomati märgi. Kriitikute poolt kõlab konsensus: lisaks sellele, et filmi ainese valik on pehmelt öeldes maitsetu, olevat see ka äärmiselt halvasti tehtud, mis keerab ühe traagilise loo naeruväärseks rämpsmeelelahutuseks.

Film tuli välja juba aprillikuus, siis oli hoobilt selge, et kinofilmi sellest ei sünni ning õudukas saadeti otse DVD-levisse. Ometi õnnestus linalugu kuidagi Amazonile maha parseldada ning film on alates eilsest kenasti striimitav. Paraku on selge, et pärast küllaltki suurt, ehkki negatiivset meedia tähelepanu hakkab film kõigele vaatamata koguma korralikke vaatajanumbreid, sest kes siis ei tahaks näha aasta kõige kehvemat õudukat? 

Ahjaa, maitsetusest rääkides – «kirsiks tordil» on õuduka stsenaariumisse sisse kirjutatud Sharon Tate'i ühes intervjuus jutustatud «prohvetlik» õudusunenägu, milles näitlejanna nägi, et ta on kinni seotud ning tal lõigatakse kõri läbi. 

Vaata filmi treilerit:

Quentin Tarantino film «Ükskord Hollywoodis» viib vaatajad 1969. aasta muutuvasse Los Angelesse, kus teletäht Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ja ta kauaaegne kaskadöör Cliff Booth (Brad Pitt) üritavad tegutseda peaaegu tundmatuseni muutunud meelelahutusäris. Lavastaja ja stsenaristi üheksandas filmis on väga palju osatäitjaid ja mitmed süžeeliinid, mis avaldavad austust Hollywoodi kuldajastu viimastele hetkedele.

Kahekordse Oscari-võitja Quentin Tarantino jaoks on tegu üheksanda soolofilmiga ning taaskord on kultuslavastaja suutnud enda ümber koondada nimeka näitlejate nimistu. Filmis astuvad lisaks juba eelnimetatuile üles Luke Perry (kes teeb filmis oma viimase rolli), Dakota Fanning, Al Pacino, Kurt Russell, James Marsden, Tim Roth, Emile Hirsch, Damian Lewis, Bruce Dern, Michael Madsen, Damon Herriman, Lena Dunham, Rumer Willis, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Scoot McNairy jt Filmis näeb üles astumas ka hiljuti lahkunud Luke Perryt, kes kehastab filmis Scott Lancerit – tegelast aastatel 1968-1970 USA telekanalil CBS jooksnud vesterni-telesarjast «Lancer».

Tehnilise meeskonna osas on Tarantino kampa löönud oma sagedase partner-operaatori Robert Richardsoniga, kostüüme teeb Arianne Phillips («Walk the Line») ning kunstnikutöö autorid on Barbara Ling ja Nancy Haigh («The Ballad of Buster Scruggs», «No Country for Old Men»).

Apollo Kinodes alates 16. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.