K, 23.09.2020

Inspireerivad tsitaadid Tallinna tolmu taldadelt pühkinud Christopher Nolanilt, kes saab täna 49-aastaseks

Christopher Nolan

FOTO: Ian West / PA Wire/PA Images/Scanpix

Lõppenud nädalavahetusel oma elu ja sh Hollywoodi ühe kalleima filmi «Tenet» Tallinna võtetele joone alla tõmmanud režissöör Christopher Nolan saab täna 49-aastaseks. Koos meeskonnaga Itaaliasse edasi filmima suundunud inglise filmilavastaja on andnud oma muljetavaldava karjääri jooksul palju intervjuusid ning pillanud nii mõnegi mõtlemapaneva pärli. 

Siin on 16 inspireerivat tsitaati Christopher Nolanilt, mis iseloomustavad teha isiksuse ja loovhingena suurepäraselt:

Igaüks võib olla kangelane – isegi mees, kes teeb midagi nii lihtsat nagu noore poisi õlgadele mantli asetamine, et anda talle teada, et pole veel maailma lõpp.

Reeglite rikkumine pole huvitav. Uute reeglite leiutamine on see, mis hoiab põnevust.

Ära karda natuke suuremalt unistada, kullake! 

Mind on kogu elu unenäod vaimustanud, alates lapsepõlvest. On hämmastav, kuidas meie mõistus loob magades terve maailma ja me saame seda jälgida, nagu see oleks päriselt olemas. 

Sa ei õpi kunagi midagi selgeks nii põhjalikult kui selle, mille vastu tunned huvi puhtalt uudishimust.

Olen alati uskunud sellesse, et tõeliselt suure filmi – mitte lihtsalt hea filmi– tegemiseks tuleb võtta palju riske.

Miks me kukume? Et õpiksime end uuesti maast püsti ajama.

Üks asi, mida kirjanikud ja filmitegijad teevad, on sümbolite ja seoste loomine, millest nad ei pruugi ise lõpuni aru saadagi. 

Püüa alati teha silmapaistvat tööd.

Tõde on see, et ükskõik kui väga sa ka ei sooviks uskuda, et saad kõigega ise hakkama, siis sõltud sa tohutult teistest inimestest.

Me kõik ärkame hommikul üles sooviga elada oma elu nii, nagu usume, et me peaksime. Aga enamasti me ei tee seda, kasvõi pisiasjades. Sellepärast ongi Batmani tegelaskuju haarav: ta elab välja meie sisemisi konflikte, aga palju suuremal skaala

Teadsin 10- või 11-aastaselt, et tahan filme teha. 

Mõnikord mõtlen, kui kummaline see on, et saan teha täpselt seda, mida olen tahtnud, ja sellega on kohati raske toime tulla. Pean endale iga paari nädala järel meelde tuletama, et teen seda filmi, sest see on täpselt see, mida ma tahan teha. Ja siis olen järsku jälle õnnelik.  

Ma pole end kunagi pidanud õnneseeneks. Olen tegelikult hoopis enneolematu pessimist, tõesti. 

Iga kord, kui olen filmi lõpetanud ja seda vaadanud, tunnen, et olen inimesena muutunud. 

Püüan olla oma töös nii tõhus kui vähegi võimalik, sest see aitab tööle kaasa. Mulle meeldib, kui mul on ajaline ja rahaline surve; kui pean hoidma kinni etteantud tingimustest.

Tahad rohkem teada? Siis loe artiklit: 50 põnevat fakti Christopher Nolani kohta, mida iga eestlane võiks osata jaaniõhtul sõpradele rääkida