Leonardo DiCaprio esitas «Ükskord Hollywoodis» võttemeeskonnale kummalise nõudmise

Leonardo DiCaprio «Ükskord Hollywoodis» esilinastusel

FOTO: Jennifer Graylock / EMPICS Entertainment / Scanpix

Äsja USAs esilinastunud «Ükskord Hollywoodis», Quentin Tarantino austusavaldus 60ndate Hollywoodile, toob ekraanil kokku kaks oma aja suurimat staari: Leonardo Dicaprio ja Brad Pitti. Ühel neist oli filmivõtetel ka tõeliselt staarilik nõudmine.

The Hollywood Reporter kirjutab ühe filmivõttel osalenud allika andmetel, et meeskonna liikmetel oli keelatud DiCapriole võtete ajal silma vaadata ehk soovitati «pilkkontakti vältida».

Väidetavalt olevat selle põhjuseks soov võttel «hoolikalt loodud müstilise atmosfääri hoida». Mida see tähendab? Ilmselt seda, et näitleja lihtsalt tahtis omas mullis olla ning kui staaridele lähenemine ja nende tülitamine on niikuinii võtetel keelatud, siis ilmselt sellest talle lihtsalt ei piisa. Kuuldavasti teeb mees ka väga hea rolli ning võibolla oli see osa tema meetodist rolli sisse elamisel.

Artikli sisuks on DiCaprio üks viimastest tõelistest Hollywoodi tähtedest – Tarantino sõnul nagu Al Pacino või Robert DeNiro omal ajal –, kes ei punnita aastas mitut filmi ega ole end ühelegi frantsiisile maha müünud. Filmi eest olevat ta teeninud vaid 15 miljonit dollarit, nõustudes 5-miljonilise palgavähendusega. Küll aga on mehel 45 miljonit soolas veel ka filmi tuludest, kui linalugu edukaks osutub.

Quentin Tarantino film «Ükskord Hollywoodis» viib vaatajad 1969. aasta muutuvasse Los Angelesse, kus teletäht Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ja ta kauaaegne kaskadöör Cliff Booth (Brad Pitt) üritavad tegutseda peaaegu tundmatuseni muutunud meelelahutusäris. Lavastaja ja stsenaristi üheksandas filmis on väga palju osatäitjaid ja mitmed süžeeliinid, mis avaldavad austust Hollywoodi kuldajastu viimastele hetkedele.

Kahekordse Oscari-võitja Tarantino jaoks on tegu üheksanda soolofilmiga ning taaskord on kultuslavastaja suutnud enda ümber koondada nimeka näitlejate nimistu. Filmis astuvad lisaks juba eelnimetatuile üles Dakota Fanning, Al Pacino, Kurt Russell, James Marsden, Tim Roth, Emile Hirsch, Damian Lewis, Bruce Dern, Michael Madsen, Damon Herriman, Lena Dunham, Rumer Willis, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Scoot McNairy jt Filmis näeb üles astumas ka hiljuti lahkunud Luke Perryt, kes kehastab filmis Scott Lancerit – tegelast aastatel 1968-1970 USA telekanalil CBS jooksnud vesterni-telesarjast «Lancer» (analoogiline Eestiski jooksnud «Bonanzaga»).

Tehnilise meeskonna osas on Tarantino kampa löönud oma sagedase partner-operaatori Robert Richardsoniga, kostüüme teeb Arianne Phillips («Walk the Line») ning kunstnikutöö autorid on Barbara Ling ja Nancy Haigh («The Ballad of Buster Scruggs», «No Country for Old Men»).

Apollo Kinodes alates 16. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.