Nädala uued filmid: Suvine romantika! Kinodes kütavad kirgi ooperilaulja hingeelu, seksikas petisepaarike ja prantslaste pulmapaanika

Luciano Pavarotti (1990)

FOTO: SCANPIX / LAPRESSE

Juulikuu viimane nädalavahetus toob Apollo Kinodesse kolm filmi neile, kellele meeldib huumor, muusika ja romantika.

Itaalia imetenor Luciano Pavarotti dokk näitab, milline oli maailmakuulsa ooperilaulja hingeelu

Eestis kinoekraanidele dokumentaalfilm «Pavarotti» maailma kuulsaimast ooperilauljast Luciano Pavarottist.

Itaalia armastatud ooperilaulja dokumentaalfilmi reklaamiti esmakordselt tänavu Grammy galal, nüüd ilmus filmile aga ametlik treiler, vahendab Variety.

Dokis näeb intervjuusid, kontserdisalvestisi ning arhiivimaterjale Pavarotti perealbumitest. Teiste seas räägivad 2007. aastal siit ilmast lahkunud legendist n-ä ülejäänud Kolm Tenorit ehk maailmakuulsa ooperikolmiku elavad liikmed José Carreras ja Plácido Domingo.

Kahekordsest Oscari-võitjast režissööri Ron Howardi filmimeeskonda kuulusid samad produtsendid, kes aitasid tal teha dokumentaali biitlitest «The Beatles: Eight Days A Week».

Film jälgib Pavarotti tõusu ooperimaailma tippu alates lapsepõlvest tenorist isa peres, esinemistest Itaalia ooperilavadel kuni oma absoluutse läbimurdeni 1990. aasta FIFA World Cupil, kus kõlas tema esituses Puccini võrratu tenoriaaria «Nessun dorma».

Placido Domingo ütleb filmis, et Pavarotti lihtsalt avas suu ja kõik oli lihtne. Just selline Pavarotti oligi. Ta hakkas laulma ning inimesed kuulasid. Mitte ainult klassikalised ooperi austajad, vaid ka teiste žanrite kuulajad. Pavarotti viis ooperi teiste žanrite ja tavainimeste juurde. Mängleva kergusega tegi ta seda, mida mitte ükski teine ooperilaulja ei olnud varem suutnud – ta näitas, et ka ooper võib olla osa popkultuurist. Miljonid müüdud plaadid, esinemised olümpiamängudel ning ka jalgpalli maailmameistrivõitlustel. Ei olnud kohta, kuhu teda poleks esinema kutsutud. 

See oli see, mida suutis Pavarotti lauljana, aga selle võimsa hääle taga oli ka suure hingega mees ja just sellele see film keskendubki. Film näitab, et kes oli Pavarotti tegelikult. Näeme suure hingega meest, kes võttis ka südameasjaks maailmas lokkavat ebavõrdsust vähendada ning korraldas lugematu arv kontserte koos teiste maailmakuulsate lauljatega viletsust ja nälga kannatavate laste heaks. Pavarotti on film mehest, kes suutis muuta maailma paremaks

Kogu elu ohtalt heategevuslikke kontserte andnud imehäälne Pavarotti suutis oma karismaga puudutada miljoneid inimesi üle maailma ja algatada suuri toetusprojekte, kaasates oma tegemistesse olulisi mõjuisikuid nagu printsess Diana ja Elton John.

Pavarottil diagnoosi tema lahkumistuuri kestel 2006. aastal pankreasevähk ning ta suri oma kodus Itaalis aasta hiljem, olles 71-aastane.

Apollo Kinodes alates 26. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Krimipõnevikus «Valetamine ja varastamine» ei ole kaalukausil vaid raha ja elud, vaid ka armastus

Lõbusas krimipõnevikus «Valetamine ja varastamine» ühendavad Theo Jamesil ja Emily Ratajkowskil jõud, et panna toime üks eriti hulljulge rööv.

Theo James («Lahkulööja» sari, «Sõda kõigi vastu») on noor ja osav varas Ivan, kelle spetsialiteet on LA eliidi käest kõrgkunsti varastamine. See on räpane ja hea äri, kuid Ivan tahab välja. Elyse, keda mängib Emily Ratajkowski («Kadunud», «Saatjaskond») on kapitäie luukerede ja tohutute võlgadega algaja näitleja. Need kaks nutikat suli otsustavad ühendada jõud viimaseks hulljulgeks rööviks. Kui kaalul on raha, vanglakaristus ja elud, paneb nende keerukas plaan proovile nii nende armastuse kui ka lojaalsuse selles lõbusas krimipõnevikus, mille tegevus toimub kaasaegses Los Angeleses.

Lisaks mängivad filmis Fred Melamed («Tõsine mees»), Ebon Moss-Bachrach («Tüdrukud»), Isiah Whitlock Jr («Chi Raq»), Evan Handler («Seks ja linn», «Ameerika krimilugu») ja John Gatins.

Produtsendid on Michael Costigan («Hing anumas», «Stoker», «Brokebacki mägi», «Ameerika gangster», «Dumplin»), Naomi Despres («Tapke sõnumitooja», «High Crimes», «Detektiiv Zero efekt»), Mohamed AlRafi («Above Suspicion», «Dumplin») ja Asleton. Peaprodutsent on Theo James.

Apollo Kinodes alates 26. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.


Neli tütart ja neli välismaist väimeest ajavad vanamoodsal Prantsuse abielupaaril komöödias «Pulmakaos 2» juhtme täitsa kokku

Prantsuse hittkomöödia «Pulmakaos», mis jõudis Eesti kinodesse täpselt nelja aasta eest, on saanud sama hullumeelse järje «Pulmakaos 2» (Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu?), milles heidetakse nalja vanamoodsa mõttemaailma üle.

Claude ja Marie Verneuil on just harjunud mõttega, et nende neli tütart on oma abikaasadeks valinud araablase, juudi, hiinlase ja aafriklase, kui väimehed otsustavad Prantsusmaalt koos oma naiste ja lastega nelja ilmakaare poole minema kolida, et proovida õnne välismaal. Claude ja Marie ei suuda taluda, et pere sedasi laiali läheb ning asuvad tegutsema, et tütred koos perekondadega Prantsusmaale jääksid. Samal ajal on Verneuil'dele külla saabumas noorima tütre Laure'i äi ja ämm Aafrikast, et korraldada oma tütre pulmad. Kuid ka neid ootab ees üllatus. 

Apollo Kinodes alates 27. juulist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.