Hollywoodi «nublu»: Saa tuttavaks kõige kuulsama filminäitlejaga, kelle nägu keegi ära ei tunne

Usu või mitte, aga sul võib olla lemmiknäitlejaid, kelle nägu sa ära ei tunneks. Juhul kui vaimustusid näiteks «Paani labürindi» pihusilmadega kollist, siis kohe kindlasti. Saa tuttavaks: see mees on Doug Jones, Hollywoodi näitleja, kelle nägu filmipublik pea kunagi ei näe.

59-aastane ameeriklane Doug Jones alustas oma näitlejakarjääri oluliselt tavapärasemate unistustega, kuid saatusel oli talle varuks hoopiski midagi erilisemat. Erakordselt hea painduvusega mees oli andekas koomik ning avastas oma füüsilise näitlejaande läbi pantomiimiga tegelemise.

Doug Jones filmis «Paani labürint»

FOTO: CAP/KFS / Scanpix

Tänaseks on sagedasti just fantaasiameister Guillermo del Toro filmides üles astuv Jones mänginud 168 filmis ja telesarjas. Tema kuulsaimaks rolliks on siiani kahtlemata 4 Oscarit (sh aasta parim film) võitnud «Vee puudutus» (The Shape of Water) ning «Paani labürint» (Pan's Labyrinth). 

Järgmine kord, kui näed ekraanil mõnd pikka ja vibalikku tulnuktegelast, siis tasub lõputiitrid ära vaadata: võimalik, et Doug Jonesi nimi libiseb üle ekraani ning saad rõõmsalt hõisata ja enda üle uhkust tunda – oled nüüd ametlikult kõrgema taseme filmisõber.

Näitleja Doug Jones, režissöör Guillermo del Toro ja kostüümidisainer Luis Sequeira

FOTO: Christopher Polk / AFP/ Scanpix


Vaata Looperi videolugu Doug Jonesist: