Polegi ainult Nolan: ka Sylvester Stallone'i uue märuli tegevus jõuab Tallinna

Sylvester Stallone filmis «Escape Plan: The Extractors».

FOTO: Kuvatõmmis filmist

Maailmakuulsa märulistaari Sylvester Stallone'i uue filmi «Escape Plan: The Extractors» tegevus toimub lisaks USA-le, Hongkongile, Valgevenele ja Lätile ka Eestis.

Märulifilm «Escape Plan: The Extractors» ehk Eesti kinodeski linastunud «Põgenemisplaani» kolmas osa tuli välja juuli alguses. Mitme teise tegevuspaiga kõrval põigatakse napilt läbi ka Tallinnast.

Sõjaveteran John Rambot ja poksilegendi Rocky Balboad mänginud 73-aastane Stallone ise filmis Eestisse ei jõua, küll aga helistab ta USAst abilisele, kes võtab telefoni vastu Tallinnas. Mees, keda kehastab «Galaktika valvurite» filmidest tuntud Dave Bautista, ajab Tallinnas parasjagu äriasju.

Dave Bautista Tallinnas, filmist «Escape Plan: The Extractors».

FOTO: Kuvatõmmis filmist

Dave Bautista Tallinnas, filmist «Escape Plan: The Extractors».

FOTO: Kuvatõmmis filmist

Stallone võtab Bautistaga ühendust, kuna abi on vaja saada «idabloki riikidest». Eesti keelt katkendis ei kuule, Bautista äripartnerid räägivad vene keelt. Kokku kestab stseen umbes minuti ja näidatakse ka Tallinna linnavaateid.

Filmi «Escape Plan: The Extractors» tegevus toimub Tallinnas.

FOTO: Kuvatõmmis filmist

Filmi «Escape Plan: The Extractors» tegevus toimub Tallinnas.

FOTO: Kuvatõmmis filmist

Tähtsam osa tegevusest toimub aga hoopis Valgevene piiri ääres Lätis Dervaniški külas, kus asub Saatana jaamaks kutsutud salajane vangla.

Tegelikult on vanglastseenid üles võetud USAs Ohio osariigis ajaloolises Mansfieldi vanglas, kus filmiti 1990. aastate algul ka suurteost «Shawshanki lunastus». Ka Tallinna stseen, kui linnavaated välja arvata, pole tegelikult siin filmitud.

«Escape Plan: The Extractors» võeti üles 2017. aasta sügisel 20 võttepäevaga. Seeria esimeses osas mängis ka märulistaar Arnold Schwarzenegger. Seeria keskmes on Stallone'i kehastatud vanglaekspert, kelle töö on kinnipidamisasutustest välja põgeneda, et neis turvavigu leida.

«Põgenemisplaani» kolmanda osa lavastaja on John Herzfeld, kes on režissööri ja stsenaristina tegutsenud 1980. aastatest saati ning teinud ka filmi «15 minutit» Robert De Niroga peaosas.

Osaliselt Tallinnas toimuvas filmis löövad kaasa veel räppar 50 Cent, Jaime King ja õudusfilmist «Lõpp-punkt» tuntud Devon Sawa.

Stallone on kolmele Oscarile nomineeritud USA näitleja ja stsenarist. Hiljuti mängis ta spordifilmis «Creed 2», mis jääb väidetavalt vanameistri viimaseks osatäitmiseks poksitähe Rocky Balboana. Tänavu sügisel näeb ilmavalgust «Rambo: Viimane veri», mille peaosas on jälle Stallone.