15 romantilist filmi, mis iga armulembese õrnhinge südamele pai teevad

Before Sunrise (1995)

FOTO: IMDB / kaader filmist

Romantilised filmid meeldivad? Sel juhul peaksid kindlasti need 15 romantilist filmi ära vaatama.

1. «Nähtamatu niit» (2017)

Daniel Day-Lewis mängib kuulsat rõivastajat Reynolds Woodcocki, kes armub Almasse, (Vicky Krieps) Alma töötab ettekandjana, temast saab hiljem ka Reynoldsi muusa. Lugu viib meie tegelased ootamatutesse olukordadesse, kuid hoolimata sellest antakse endast kõik, et hoida neid, keda armastatakse.

«Phantom Thread» (2017)

FOTO: IMDB / kaader filmist

2. «Täht on sündinud» (1954)

Bradley Cooper ja Lady Gaga said särada eelmine aasta selles filmis, kuid filmist on tehtud palju erinevaid versioone. 1954. aasta filmis mängib James Mason alkohoolikust näitlejat, kelle karjäär on hävinemas, samas kui Judy Garland on ülimalt andekas laulja, kellega ta kohtub ööklubis. Filmi varasemad versioonid on ilmunud aastatel 1937 ja 1976.

«A Star is Born» (1954)

FOTO: IMDB / kaader filmist

3. «Temake» (2013)

Selles pisut futuristlikus romantikafilmis mängib Joaquin Phoenix meest, kes armastab intelligentset arvutisüsteemi, millele annab hääle Scarlett Johannsson. Filmi lavastaja Spike Jonze sõnul oli tema sooviks näidata, milline võib välja näha tehniline armastus, eriti tänapäevases tehnilises maailmas.

«Her» (2013)

FOTO: IMDB / kaader filmist

4. «Notting Hill» (1999)

Film räägib sellest, kui omavahel kohtuvad tavaline raamatukaupluse omanik (Hugh Grant) ja A klassi näitleja (Julia Roberts). Lugu on äärmiselt südamlik ja poeb kindlasti kõigile hinge. 

«Notting Hill» (1999)

FOTO: IMDB / kaader filmist

5. «True Romance» (1993)

Selles filmis mängib terve hulk tuntud Hollywoodi staare nagu Gary Oldman, Dennis Hopper, Brad Pitt ja James Gandolfini. Film pakub palju põnevust ja ka märulit. 

«True Romance» (1993)

FOTO: IMDB / kaader filmist

6. «Harold ja Maude» (1971)

Harold (Bud Cort) on 18-aastane mees, kellel on keerulise iseloomuga ema. Kui Harold kohtub Maudega (Ruth Gordon) armub ta temasse õigepea. Nad teavad, et nende suhe on ühiskonnas tabu, kuid neid see ei häiri. Film on väga liigutav ja romantiline. 

«Harold and Maude» (1971)

FOTO: IMDB / kaader filmist

7. «Kaunitar ja koletis» (1991)

Muinasjutt kaunist printsessist ja printsist, kes on paraku nõiutud koledaks koletiseks. Filmis kõlab ka kaunis muusika, mis muudab animatsiooni veel romantilisemaks.

«Beauty and the Beast» (1991)

FOTO: IMDB / kaader filmist

8. «Philadelphia lugu» (1940)

Ehe näide sellest, kui inimeste vahele tekib armukolmnurk. Lugu puudutab abieluväliseid suhteid ja ka sellega kaasnevaid tagajärgi.

«The Philadelphia Story» (1940)

FOTO: IMDB / kaader filmist

9. «Carol» (2015)

Cate Blanchett mängib Carol Airdi, kes raske abielulahutuse keskel armub noorde fotograafi Therese´sse, keda mängib Rooney Mara. Film kujutab naiste omavahelisi suhteid väga spetsiifiliselt ja osavalt.

«Carol» (2015)

FOTO: IMDB / kaader filmist

10. «Amélie» (2001)

Lugu sotsiaalselt halvasti koheldud noorest naisest, kes otsustab oma elu pühendada teiste inimeste aitamisele. Film pakub nii teravust kui ka koomilisust.

«Amélie» (2001)

FOTO: IMDB / kaader filmist

11. «Brokebacki mägi» (2005)

Jake Gyllenhaal ja Heath Ledger on kaks lambakarja kasvatajat. Film näitab kuidas nende sõprus areneb millekski enamaks.

«Brokeback Mountain» (2005)

FOTO: IMDB / kaader filmist

12. «See juhtus ühel ööl» (1934)

Film segab omavahel nii romantika kui ka komöödia. Filmis on põhifookus suunatud jõuka mehe ja karismaatilise uudiste reporteri suhetele.

«It Happened One Night» (1934)

FOTO: IMDB / kaader filmist

13. «Kutsu mind oma nimega» (2017)

Taaskord räägib film meestevahelisest armumisest. Elio (Timothée Chalamet) on 17-aastane noormees, kes armub oma isa assistenti Oliveri (Armie Hammer). 

«Call Me by Your Name» (2017)

FOTO: IMDB / kaader filmist

14. «Enne päikesetõusu» (1995)

Romantilises loos kohtuvad rongis omavahel juhuslikult kaks võõrast Ethan Hawke ja Julie Delpy, kes veedavad õhtu koos Viinis ringi rännates ja hiljem armuvad teineteisesse.

«Before Sunrise» (1995)

FOTO: IMDB / kaader filmist

15. «Kui Harry kohtus Sallyga» (1989)

Romantiline komöödia sellest, kui omavahel kohtuvad kaks ebatõenäolist armastajat. Peaosades Billy Crystal ja Meg Ryan.

«When Harry Met Sally» (1989)

FOTO: IMDB / kaader filmist