Lena Headey: «Troonide mängust» välja jäetud stseen oleks andnud hoopis teistsuguse lõpu

Lena Headey Cersei Lannisterina «Troonide mängu» kaheksandal hooajal

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Kaheksa aastat kestnud menusari «Troonide mäng» lõppes mais, kuid nüüd avalikustas Cersei Lannisteri kehastanud Lena Headey, et välja jäetud stseeni tõttu oleks võinud sarja lõpp olla teistsugune.

Headey esines Saksamaal Münchenis toimunud filmisündmusel, kus rääkis nii «Troonide mängu» lõpust kui oma tegelasest Cerseist, teatab news.com.au.

«Tegemist oli seitsmenda hooaja stseeniga, mille tõttu oleks Cersei saatus olnud teistsugune. Selles steenis on juttu Cersei lapsest ja lapse väidetavast kaotusest. Mulle see stseen meeldis, kuna minu silmis näitas see Cerseid teise nurga alt. Igatahes see stseen ei jõudnud vaatajateni,» sõnas näitlejanna.

Lena Headey juunis 2019 Londonis

FOTO: Ian West / PA Wire/PA Images/Scanpix

Siiski käib kogu kaheksanda hooaja jutt Cersei lapsest. Cersei annab teda kosinud Euron Greyjoyle (Pilou Asbæk) mõista, et ta ootab temalt last.

Siiski ei selgu, kas Cersei oli rase või mitte. Ta hukub koos venna Jaimega (Nikolaj Coster-Waldau) kaheksanda hooaja lõpul ja ka siis jääb lahtiseks, kas laps kaotas elu koos temaga.

Lena Headey Cersei Lannisterina ja Nikolaj Coster-Waldau Jaime Lannisterina «Troonide mängu» kaheksandal hooajal

FOTO: CAP/PLF / Supplied by Capital Pictures/Scanpix

Sari oleks kulgenud ja lõppenud teisiti, kui Cersei oleks saanud lapse ja ta oleks lõpuni elus.

Headey sõnul oleks ta tahtnud oma tegelaskujule paremat saatust ja kuna surm oli stsenaariumis olemas, siis oleks seda saanud kujutada teistsugusena.

«Rääkisin enne kaheksandat hooaega «Troonide mängu» loojate-stsenaristidega David Benioffi ja Daniel Weissiga, et mis saab Cerseist. Kui ma lugesin, et Cerseile kukuvad telliskivid pähe, olin ma ise nagu puuga pähe saanud. See oli uskumatu. Ma oleksin saanud sarja lõpus lahkuda ükskõik millisel põhjusel. Väljaastumismomente oleks olnud mitmeid, kuid ma pidin leppima millegi labasega. Minu silmis ei olnud see ilus ega kangelaslik surm, mu tegelane oli ära teeninud paremat,» sõnas staar.

Headey jätkas, et kui Cersei oleks Danerys Targaryeni (Emilia Clarke) lohe tekitatud hävingust eluga pääsenud ja lapse saanud, oleks ta sarja lõpuga rohkem rahul.

«Troonide mängu» viimaste osade režissöör Miguel Sapochnik sõnas hiljutises intervjuus, et ta plaanis alguses kaheksanda hooaja kolmanda osa «The Long Night» Winterfelli lahingut veelgi verisemana näidata. 

«Mul oli alguses plaan peaagu kõik maha tappa. Esimene kümme minutit pidi olema totaalne verevalamine. Isegi lahingut juhtinud Jorah ei oleks tohtinud ellu jääda. Kuid sarja loojad David Benioff ja Daniel Weiss nägid asja teistmoodi. Meie vahel oli Winterfelli lahingu ja tegelaste surma kujutamise osas palju vaidlusi,» selgitas režissöör.  

Iain Glenn «Troonide mängu» tegelase Ser Jorah Mormontina (vasakul) ja igapäevaelus

FOTO: / AP/Scanpix

Winterfelli lahingus tapab Arya Stark (Maisie Williams) Seitsme kuningriigi pikaajalise vaenlase Öökuninga (Vladimir Furdik) ja ta armee laguneb. 

Juba on tegemisel «Troonide mängu» eellugu, mille sündmused toimuvad tuhandeid aastaid enne põhilugu.