Mis juhtus? «X-Mehed: Tume fööniks» põrus kinokassades

Peaosatäitja Sophie Turner ja Simon Kinberg «X-Mehed: Tume fööniks» esilinastusel

FOTO: Matt Winkelmeyer / AFP / Scanpix

Mis tahes küljest vaadata, «X-Mehed: Tume fööniks» oli täielik ebaõnnestumine. Kuna suurteose tegemine läks maksma ligikaudu 200 miljonit dollarit, siis ruumi läbikukkumisele ei olnud, kuid paraku just nii juhtus.

Esimese kümne päevaga teeniti vaid veidi üle 200 miljoni dollari ning nüüd ei ole kindel, kas filmiga üldse kasumisse jäädakse. Tegemist on X-Meeste seeria kõige ebapopulaarseima filmiga, Rotten Tomatoes andmetel teenis see avanädalavahetusega vaid 32.8 miljonit dollarit.

«X-Mehed: Tume fööniks» jätkas vabalangust ka teisel nädalal - reedese päeva teenistuseks oli vaid 2.3 miljonit dollarit. Filmi direktor Simon Kinberg tõdes KCRW podcastis The Business, et filmi ebaedu eest on vastutav tema. «Mina olen filmi kirjutaja ja režissöör, seega kui film vaatajaid ei kõneta, siis on see puhtalt minu pärast,» ütles ta.

Filmi ümbritsevast negatiivsusest hoolimata vaatab Kinberg selle tegemisele heldimusega tagasi. «Ma nautisin selle filmi tegemist ja armastan kõiki neid inimesi, kellega koos ma seda tegin,» sõnas ta.

Apollo Kinodes alates 7. juunist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.