K, 23.09.2020

Nolani linateose suurim staar Robert Pattinson saabus Tallinna

Robert Pattinson New Yorgis, 2019.

FOTO: AFP/SCANPIX

Tallinnas käivad Hollywoodi tipprežissööri Christopher Nolani uue mängufilmi võtted. Kui seni polnud teada, kas linateose suurim staar, «Videviku» seeriast tuntud hurmur Robert Pattinson üldse Eestisse tuleb, siis nüüd on ta igatahes kohal.

Robert Pattinsoni Instagrami fännikonto vahendab säutsu, mille väitel lendas filmistaar pühapäeval, 16. juunil Saksamaalt Frankfurdist lennukiga Tallinna.

Tallinna kultuurikatlas toimuvale Euroopa suurimale teadus- ja haridusvõrkude konverentsile TNC19 suunduv kanadalane Alex Bushell aitas filmistaaril lennujaamas õiget väravat leida, et Tallinna lennule jõuda.

Pealtnägijate sõnul õhtustas Pattinson pühapäeval Tallinna vanalinnas Uuel tänaval asuvas restoranis Leib, kust lahkus kella kümne aegu.

«Videviku» ja «Harry Potteri» filmidest tuule tiibadesse saanud 33-aastase inglise näitleja võttegraafik on sel suvel Nolani filmi tõttu sedavõrd tihe, et mehel tekkis graafikukonflikt ning nii tuli nõutud näitlejal üles ütelda roll režissöör Joanna Hoggi romantilise suhtedraama «Suveniir» («The Souvenir») järjefilmis, kirjutab Apollo kinoportaal.

Rahvusvahelisel spioonilool põhinevas filmis löövad veel kaasa näitlejad John David Washington, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, lisaks Michael Caine ja Kenneth Branagh. Nolan koos osade näitlejate ja võttemeeskonnaga saabus Tallinna teisipäeval, 11. juunil.

Filmivõtted, mis samal päeval Tallinna linnahalli juures pihta hakkasid, toimuvad suvekuudel erinevates Tallinna piirkondades. Hollywoodi filmis osaleb taustanäitlejana tuhandeid eestimaalasi.

Lisaks Eestile filmitakse linateos veel kuues riigis. Christopher Nolani film esilinastub 17. juulil 2020.

Christopher Nolan on Hollywoodi üks hinnatumaid lavastajaid, kes on teinud suurteosed «Dunkirk», «Tähtedevaheline» («Interstellar»), «Algus» («Inception») ja «Batmani» triloogia.