Filmikägu: Eestlane karmis Hollywoodi konkurentsis! Külas noor Eesti filmitegija Leeni Linna, kes teeb ilma Los Angeleses

Leeni Linna

FOTO: Facebook

Kuku Raadio kinosaates «Filmikägu» käis külas noor Eesti filmitegija Leeni Linna, kes teeb ilma suure lombi taga.

«2013. aastal tegi Leeni Linna oma lõputööks dokumentaalfilmi «Veregrupp», mis rääkis Eesti sõduritest Afganistanis. Kriitikud ristisid Leeni seejärel «Eesti Kathryn Bigelow'ks». Täna õpib Leeni New York Film Academy's, mis asub miskipärast hoopis Los Angeleses. Leeni on meil külas ja räägib kõigest täpsemalt,» tutvustasid saatekülalist saate vedajad Lauri Kaare ja Kristjan Gold.

«Uudistes. Christopher Nolani uus film on saanud nime ja lõpuks on vist kinnitatud ka see, et võtted toimuvad osaliselt Tallinnas. Lisaks, Daniel Craig vigastas Bondi võtetel pahkluud ja läheb operatsioonile ning Matt Reeves näikse olevat leidnud endale uue ja noorema Batmani. Uued filmid seekord kvantiteetiga ei löö. Kinodest võib leida Saksa koguperefilmi «Võlupeegel», eakate ergutuskoorist rääkiva «Tantsi, kuni jaksad», kurja superkangelase ideega mängiva «Brightburn'i» ja Disney animafilmil põhineva mängufilmi «Aladin»

Kuula «Filmikägu» värsket episoodi: