K, 28.10.2020

Võimas värk: Selgusid Christopher Nolani Eestis filmitava ja pikalt salajas hoitud mängufilmi sisu, pealkiri ja näitlejad

Christopher Nolan.

FOTO: Arthur Mola / AP

Selgusid kõigi eelduste kohaselt juunikuus Warneri Brosi ja Allfilmi koostöös Tallinnas filmitava režissöör Christopher Nolani pikalt salajas hoitud filmiprojekti pealkiri, näitlejad ja ilmumisaeg.

Warner Bros teatas, et Christopher Nolani uue filmi võtted (Nolan on ise ka originaalstsenaarumi autor) said täna alguse ning film kannab pealkirja «Tenet» (uskumus – eesti k.), vahendab Deadline. Filmi kohta leiab nüüd lähemat infot ka IMDB andmebaasist (kus on ka Tallinn ja Eesti filmimiskohana kenasti ära märgitud) ning ametlikust pressiteatest

Sisu poolest saab olema tegu rahvusvahelise spioonifilmiga, mille tegevus toimub ja mida filmitakse seitsmes riigis, Eesti nende hulgas – ehkki Allfilm pole ametlikult seda asjaolu teadmata põhjustel saanud veel kinnitada. IMDB andmetel filmitakse muuhulgas veel Itaalias ja Indias.

Filmis, mida välismeedia pikalt Nolani salaprojektiks on nimetanud, astuvad lisaks juba nimetatud Robert Pattinsonile, John David Washingtonile ja Elizabeth Debickile üles ka Nolani filmides sagedasti üles astuv vanameister Michael Caine, Nolani «Dunkirki» Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson ja Clémence Poésy.

Peaosas on John David Washington («BlackKklansman»), kuid rolli sisu pole veel teada.

Tegu on Nolani järgmise filmiga pärast 2017. aasta «Dunkirki», mis sai Oscari-nominatsiooni. «Tenet» on Nolani üheteistkümnes täispikk film.

Linaloo ilmumiskuupäev on 17. juuli 2020. Eestis toimuvad võtted juuni keskpaigas ning Allfilmi abil on kokku aetud oma tuhatkond inimest, kes asuvad massivõtetel osalema.

Produtseerivad Nolan ja Emma Thomas koos Thomas Hayslipiga. Operaatoriks on «Dunkirki» Hoyte van Hoytema (filmib IMAXi formaadis ja 70 mm filmilindile). Muusika kirjutab Oscari-võitja Ludwig Göransson (Marveli «Must panter»).