Õudukas «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» ärkavad salapärases majas ellu võikad koletised lasteraamatust

«Hirmsad lood, mida pimedas rääkida»

FOTO: IMDB

Tunnustatud Mehhiko päritolu filmilavastaja Guillermo del Toro käe alt tuleb augustikuus kinodesse põnev õudukas «Hirmsad lood, mida pimedas rääkida» (Scary Stories To Tell in the Dark).

Täpsemalt tuleb Oscari-võitljast del Toro käe alt filmi stsenaarium – režissööriks on sedapuhku hoopis õudusfilmimeister André Øvredal («Trollhunter»).

Muidu rahulikus Mill Valley linnakeses asub üks kummituslik loss ning liigub legend Bellowsite perekonnast, kelle piinatud tütar Sarah kirjutas oma sünge elu jooksul raamatutäie jutukesi, millest igaühes oma koletis. Film jälgibki 1968. aasta Ameerika Ühendriikides seltskonna teismeliste jubedaid kogemusi iseenda hirmude ja raamatukoletistega silmitsi seismisel, mis ähvardavad noorte eludele otsa peale teha. 

Film põhineb kirjanik Alvin Schwartzi samanimelisel lasteraamatul, mille avastamist stsenarist del Toro mäletab kui eilset päeva, kuigi avastas selle raamatupoest juba 80ndatel. 

Illustraator Stephen Gammelli pildid pääsevad raamatust kinolinale 3D vormis ning jäävad võimalikult algallikatruuks. «Nendes juttudes on justkui lõkkelugude lihtsust. Neis on folkloori maiku ja suuliselt räägitava loo võlu, millel on suurepärane ülesehitus ja ootamatused,» on del Toro öelnud. 

Apollo Kinodes alates 16. augustist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.