R, 25.09.2020

Nädala uued filmid: Ott Tänaku dokk, metsik koomiksifilm, verine vene komöödia, auru all keskealised ja kaks noortefilmi

Ott Tänak

FOTO: Jaanus Ree

12. aprill toob kinodesse kamaluga väga erinevaid filme, eesotsas pikalt oodatud ning kuuldavasti vürtsika Eesti dokumentaalfilmiga ralliäss Ott Tänakust. Lisaks on tulekul metsik koomiksimärul, verine vene komöödia, humoorikas keskealiste naerutaja ning kaks noortefilmi.

Emotsionaalsed kaadrid: Vaata ralliäss Ott Tänaku dokumentaalfilmi uut treilerit

11. aprillil esilinastuv dokumentaalfilm «Ott Tänak - The Movie» on inimlik lugu keerulise iseloomuga sportlasest, kelle teekond rallimaailma tippu on olnud kui sõit ameerika mägedel ning ebaedu põhjuseid tuli tal peamiselt otsida endast.  

Jonnakas visadus kasvatas aga põikpäise maapoisi rallisarja WRC sihikindlaks piloodiks. Tänaseks on Otist saanud ka armastav abikaasa ja isa, kes oma elukutse tõttu suure osa ajast veedab perest lahus. Filmimeeskond jälgis terve möödunud aasta rallimaailma telgitagustes Tänaku püüdlusi saada maailmameistriks ja oli ka tunnistajaks perega veedetud hetkedele.

Apollo Kinodes alates 12. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tuline kirg, suured tunded ja kirjanduslik erootika: romantiline draama «Pärast» nõretab noorte armufantaasiast

2014. aastal ilmnud Anna Toddi bestselleril «Pärast» (After) põhinev noorte armunute lugu jõuab peatselt kinoekraanile.

Algselt poistebändi One Direction ühe liikme Harry Stylesi fännikirjanduse rubriiki kuulunud lugu kuulub maailma ühe menukaima uuema aja noortekirjanuduse teose hulka, mis sai alguse järjejutuna kirjanduslikus sotsiaalmeediavõrgustikus Wattpad. Kriitikud võrdlevad seda koguni kultusmenukitega «Videvik» ja «50 halli varjundit», kuna lugu sisaldab lisaks romantikale ja sentimentaalsustele ka erootilisi elemente. 

Tessa alustab kolledžiõpinguid ja kolib ühiselamusse, kus tutvub Hardiniga. Tessa on eeskujulik õpilane, kuulekas tütar ja armastusväärne neiu, keda kodulinnas ootab lapsepõlvesõber. Hardin on jultunud, salapärane ja tätoveeritud, kolledži ihaldatuim noormees. Tessa on veendunud, et paari neist ei saa, kuid nende esimesest suudlusest puhkeb kirg ning pärast seda muutub elu tundmatuseni.

Apollo Kinodes alates 12. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tänapäevane Tuhkatriinu-lugu: Muusikafilmis «Teen Spirit: laula südamest» pürgib Elle Fanning staarisaates kuulsaks lauljaks

Moodne muusikaline noortefilm «Teen Spirit: laula südamest» (Teen Spirit) toob ekraanile hetke ühe enimnõutud noore ekraanisireeni Elle Fanningu ning laseb kõlada megastaaride muusikal.

17-aastane Violet (Elle Fanning filmidest «Petetud», «Trumbo») elab emaga väikses talus Wighti saarel. Ta päevi täidavad majapidamistööd, ettekandjatöö, koolis käimine ning omaette hoidmine. Tagasihoidlik teismeline unistab väikelinnast lahkumisest, et lauljaks saada. Ootamatu õpetaja toel osaleb ta kohalikul lauluvõistlusel, mis paneb proovile tema väärikuse, ande ja auahnuse. Poplauludest kubisev «Teen Spirit: laula südamest» on emotsionaalne ja stiilne Tuhkatriinu-lugu, kus kõlavad selliste staaride kirjutatud lood nagu Robyn, Ellie Goulding, Ariana Grande, Katy Perry, Tegan & Sara, Annie Lennox, Orbital, Alice Deejay, The Undertones, Major Lazer, Grimes, Whigfield ja Sigrid. Filmi tunnusloo «Wildflowers» laulis sisse megahiti «Call Me Maybe» lauljatar Carly Rae Jepsen.

Apollo Kinodes alates 12. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Brutaalne, verine ja teravalt satiiriline: Vene komöödias «Kärva maha, paps!» kohtuvad korteris kohutavad inimesed

Vene komöödias «Kärva maha, paps!» (Папа, сдохни) kutsub detektiiv ja maailma halvim isa Andrei oma korterisse kokku kohutavad inimesed: kibestunud näitlejast tütre, vihase päti ja petetud võmmi. Igaühel neist on põhjus kättemaksu ihata.

Läinud sügisel Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil linastunud film on Peterburist pärit 29-aastase režissööri Kirill Sokolovi debüütfilm, mille kohta festival kirjutas nii: «Kui vaid Quentin Tarantino seda näeks... Noormees, vasar käes, läheb pruudi õhutusel tapma tulevast äiapapat. Rupskiooperi elementidega must komöödia, teravmeelne Vene elu satiir. Viimase aja üllatavamaid Vene filme. Viiburi festivali võitja.» 

Tegu on armutult musta märulikomöödiaga, mida on inspireerinud autori lemmikrežissööride Sergio Leone, Martin McDonagh', Park Chan-wooki, Martin Scorsese', ja Quentin Tarantino tööd. Kuigi «Kärva maha, paps!» pulbitseb ehtsast vene verest, on tegu stiiliselt vesterniliku linalooga, mis rullub originaalsel kombel lahti ühes Moskva linnakorteris. 

Apollo Kinodes alates 12. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Rajumast rajum treiler turritab seljakarvu: «Hellboy» pistab uues seikluses rinda võimsa nõiatariga

Juba aprillikuus saab näha verivärsket «Hellboy» filmi, mida fännid on juba pikisilmi oodanud. Olles ühe jalaga inimeste ja teisega jalaga üleloomulikus maailmas, peab sarviline Hellboy sedapuhku rinda pistma võimsa kättemaksuhimulise nõiatariga, keda kehastab Milla Jovovich.

Mike Mignola kuulsal koomiksil põhinevas seiklusfilmis, mis tuleb välja 15 aastat pärast Guillermo del Toro kangelase esimest linaseiklust, leidub taaskord ohtralt verd ja muidu hävingut ning ekraanikaose lavastab Neil Marshall («Doomsday», «Centurion»), kuid sedapuhku on tegemist R-retinguga filmiga (alla 17-aastastele ei soovitata), mis võimaldab jõhkramat möllu. Nimiosas astub üles David Harbour («Stranger Things») ning peamist pahalast kehastab Milla Jovovich («Resident Evil»).

Apollo Kinodes alates 12. aprillist 2019. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.