Aids, printsess Diana ja kaksiktornid: Loe, kuidas «Forrest Gumpi» järg tragöödia tõttu tulemata jäi

Tom Hanks ja Robin Wright Penn filmis «Forrest Gump» (1994)

FOTO: Ronald Grant Archive / Mary Evan / Scanpix

Üks kõigi aegade menukamaid filme, 1994. aastal ilmunud «Forrest Gump», mis võitis 6 Oscarit (sh parim film) ja oli nomineeritud veel 7 kuldmehikesele, oleks ääre pealt saanud järje, kuid takerdus kaksiktornide katastroofi tõttu nn arenduspõrgusse.

Winston Groomi 1986. aastal ilmunud romaanil põhinev ning Robert Zemeckise lavastatud rahvalemmik teenis üle planeedi 677 miljonit dollarit kassatulu ning oli igati loogiline, et hakati mõtlema järeje peale, eriti kuna kirjanikul 1995. aastal Forresti ja tema poja elule 80ndatel keskenduv raamatujärg «Forrest&Co.» ilmus (kuigi film üks-ühele raamatul ei oleks põhinenud).

Filmi eest Oscari võitnud stsenarist Eric Roth rääkis Yahoo! Entertainmentile, et tal oli järje käsikiri juba valmis – täpsemalt esitas ta selle 10. septembril 2001 ehk päev enne 9/11 katastroofi. 

«Mina, Tom Hanks ja Robert Zemeckis saime 11. septembril kokku, et rääkida sellest, mis juhtus, ja elust Ameerikas ning kui traagiline see kõik oli. Vaatasime üksteisele otsa ja leidsime, et sel filmil pole enam mingit tähendust,» nentis Roth.

Stsenarist rääkis, et filmi üks olulisemaid liine oleks olnud Forresti poja lapsepõlve raskused, kuna poiss põeb aidsi (saanuna nakkuse oma emalt). «Inimesed hoidsid temast eemale ja lapsed ei tahtnud temaga ühes klassis käia. Forrest oleks filmis sõitnud kurikuulsa O.J. Simpsoni Ford Broncoga ning tantsinud printsess Dianaga. Ent kõik see tundus tol hetkel tähtsusetu ning lisas sisaldas käsikiri kohti, mis oleksid olukorda arvestades olnud täiesti kohatud – näiteks Oklahoma linnavalitsuse hoone õhkulendamine, kus hukkub parasjagu pärismaalasest reservaadis bingo-mängu juhina töötava Forresti tuttav indiaanlasest naine, kes seal lapsi õpetab ning kellega Forrest iga päev koos bussiga sõidab.

Nõnda jäigi film tegemata, ent vaadates viimase aja trende 90ndate taastulekuks ei ole sugugi võimatu, 25 aasta eest rahvast vaimustanud Forrest taas kinoekraanile tuleb. Kindlasti juhtub see aga Indias, kust saabus hiljuti teade «Forrest Gumpi» Bollywoodi uusversioonist. Mismoodi suhestub indialaste versioon loo üdini ameerikaliku sündmustikuga, pole teada, aga värvikirev saab see linalugu kindlasti. Filmima hakatakse seda oktoobris ning kinodesse jõuab linalugu tuleval aastal.

Kuula Eric Rothi intervjuud: