Juliette Binoche: Maailm kardab vanust ja vananemist, aga tegelikult annab see sisemise rahu ja tõelise vabadustunde

Juliette Binoche Berlinalel 2019

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA

Möödunud nädalavahetusel kinodesse jõudnud draamas «Valekonto» keskealist, endast poole nooremaid mehi ihkavat naist kehastav näitlejanna Juliette Binoche usub, et vananemisega saabub vabadus.

«Emotsionaalselt kasvades on sul tunne, nagu sureksid. Ja suredki! Sa pole enam see, kes enne, liigud oma olemises uuele tasemele. Ja suhted on väga hea kasvamise abivahend. Maailm kardab vanust ja vananemist, aga tegelikult annab see sisemise rahu ja tõelise vabadustunde,» sõnas Binoche. «Ma tõesti usun seda. Oled oma noorusliku uhkustunde ja vallutaja positsioonilt sunnitud alla astuma. Kui oled kõik vallutanud, endale saanud ja siis selle kaotad, on sul võimalik saada uueks inimeseks ja midagi täiesti uut avastada. See on vabadus. Elu on üks suur õppimine, õpid noorelt ja õpid vananedes. Oma hirmudest vabanemine on nagu lendamine.»

Loe tervet intervjuud Postimehest: Juliette Binoche: kired hoiavad meid elus

Loe ka filmi arvustust: Ohtlik mäng identiteediga

Juliette Binoche filmis «Valekonto». Armuleek lõõmab ekraani külmas kiirguses.

FOTO: Kaader filmist

Claire on 50ndates eluaastates atraktiivne õppejõud. Ta on lahutatud, kasvatab teismelisi poegi ja tema ellu toob kirge noor armuke Ludo. Kui Ludo Claire’i maha jätab, otsustab naine noormehele kavalusega uuesti lähedale pääseda. Claire otsib internetist tundmatu kaunitari fotod ja loob Facebookis valekonto, teeseldes, et on 24-aastase Clara. Kui Ludo aga noore kaunitari sõbrakutset vastu ei võta, proovib Claire Ludole läheneda läbi viimase sõbra Alexi. Claire’i ja Alexi süütust netivestlusest areneb ootamatult kuum kübersuhe. Mida enam nad suhtlevad, seda võimsamaid tuure suhe võtab ja iseenesestmõistevalt tahab noormees noore naisega reaalses maailmas kohtuda. Ka Claire on armunud ning ta peab otsustama, kas paljastada tõde või kui kaugele mänguga minna. Oma elu saladusi jagab Claire avameelselt vaid isikliku psühholoogiga.

Apollo Kinodes alates 15. märtsist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.