Huvitav film: Absurdi ja musta huumorit täis krimikomöödia «Stockholm» jutustab kummalisest pangaröövist 70ndate Rootsis

Ethan Hawke ja Noomi Rapace filmis «Stockholm»

FOTO: IMDB

Krimikomöödia «Stockholm» (Stockholm) jutustab ära loo, mille järgi sai nimetuse kuulus «sündroom», kus pantvangi ja vangistaja vahel tekib sõltuvussuhe.

Läinud aastal Paul Schraederi filmis «First Reformed» suurepärase rolli teinud Ethan Hawke paistab olevat tegemas suuremat sorti nn comeback'i, kuna näitleja on üles astumas linaloos, mis tõotab ühe vägagi vaimukat vaatamist ning pakkudes seejuures omamoodi ajalootundi.

Hawk astub koos Millenniumi-saaga lugude Lisbeth Salanderi tegelaskujuna tuntud Noomi Rapace'i kõrval üles musta huumoriga vürtsitatud draamakomöödias «Stockholm», mis on inspireeritud 1973. aastal tõestisündinud absurdsevõitu pangaröövist ja pantvangikriisist, millest Daniel Lang kirjutas 1974. aastal New Yorkerile artikli «Panga draama». 

Lars Nystrom (Hawke) üritab maskeeritult Stockholmis panka röövida. Ta võtab seal inimesed pantvangi, et sõpra Gunnarit (Strong) vanglast päästa. Pantvangide hulgas on ka abikaasa ja kahe lapse ema Bianca (Rapace). Läbirääkimised uurijatega jooksevad rappa, kui peaministri nõudel ei luba politsei Larsil pantvangidega lahkuda. Tundidest saavad päevad ja Lars peab pantvange ähvardama, samas aga ka nende heaolu ja ohutuse tagama. Pantvangidel tekib vangistajaga ärev suhe, mis on iseäranis keeruline Biancale, kel Larsi hoolivat loomust nähes temaga tugev side tekib. See side panigi aluse psühholoogilisele fenomenile nimega Stockholmi sündroom.

Režissöör Robert Budreau film esilinastus läinud aastal Tribeca filmifestivalil ning teenis juba eos ära positiivsed arvustused. 

Apollo Kinodes alates 19. aprillist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.