Tõeline tuhkatriinulugu: kuidas vaesest koristajast Olivia Colmanist sai Oscari võitja

Inglannast näitlejanna Olivia Colman sai 24. veebruaril toimud Oscarite auhinnagalal naispeaosa Oscari kuninganna Anne’i rolli eest filmis «The Favourite».

45-aastase kolme lapse ema Colmani elu on nagu tõeline tuhkatriinulugu, sest enne kuulsaks näitlejaks saamist ja näitlejakarjääri madalseisude ajal töötas ta väikese palgaga koristaja, sekretäri ja abiõpetajana, teatab dailymail.co.uk.

Colman sõnas Oscari tänukõnes, et kunagi ei tohi loobuda unistamisest, sest see on elu üks edasiviivaid jõude.

«Juba lapsena oli mul suuri unistusi. Ma ei kaotanud lootust ka siis, kui töötasin koristajana. Elu näitas, et unistused täituvad,» sõnas staar.

Olivia Colman sai briti kuninganna Anne'i kehastamise eest naispeaosatäitja Oscari

FOTO: Reuters/AP/AFP/Scanpix

Colmanil on lisaks Oscarile ka kaks Kuldgloobuse ja kolm Bafta auhinda.

Umbes kümme aastat tagasi oli Colmani elus kriis ja ta tahtis näitlemisest loobuda. Temal ja ta abikaasal Ed Sinclairil oli raske ots otsaga kokku tulla ning neil oli kaks väikest last, kes vajasid pidevat tähelepanu ja hoolt.

Colemani sõnul ei olnud ta näitlekarjääri algus kerge, tal oli väga vähe raha ja ta elas mingi aja sõbra majas pööningul, tundes vahel nii külma kui nälga.

Ta töötas mitmel madalapalgalisel kohal, kuid kõige enam meeldis talle koristajatöö, sest siis kui käed käisid, sai ta unistada.

Ta kohtus oma abikaasa Ed Sinclairiga, kellega ta on koos juba 25 aastat, ühel teleseriaali võttel. Nad mõlemad olid siis vaesed üliõpilased, elades peost suhu. Kui neil tekkis 1999. aastal võimalus Londonis Dulwichis oma esimene ühine kodu osta, olid nad üliõnnelikud. Nad abiellusid 2001. aastal.

Olivia Colman sai briti kuninganna Anne'i kehastamise eest naispeaosatäitja Oscari. Pildil koos abikaasa Ed Sinclairiga

FOTO: Reuters/AP/AFP/Scanpix

Olivia Colmani näitlejakarjäär ei läinud hästi, tal tekkisid 2001 suured krediitkaardivõlad, kuid 2003 pääses ta mängima mitmesse briti telesarja ja sai korralikku tasu.

Uus langus tuli 2009, mil tal ei olnud eriti rolle. Ta plaanis siis karjääripööret, kavatsedes minna meditsiinikooli ja õppida ämmaemandaks. Ta läbis igaks juhuks ka Cambridge’is Homertoni kolledžis õpetajakoolituse, töötades mõnda aega abiõpetajana.

Coleman ja ta mees said rahaliselt jalad alla sellega, et hakkasid vanu maju renoveerima ja neid müüma. Näiteks ostsid nad 2013. aastal Great Yarmouthis 310 000 naela (356 500 euro) eest maja, renoveerisid selle ja müüsid 2017. aastal selle juba 850 000 naela (977 500 euro) eest.

Sarah Caroline Olivia Colman sündis 30. jaanuaril 1974 Ühendkuningriigis Norfolkis Norwichis.

Olivia Colman sai briti kuninganna Anne'i kehastamise eest naispeaosatäitja Oscari

FOTO: Reuters/AP/AFP/Scanpix

Ta lõpetas Bristoli Old Vic teatrikooli, saades rolle eelkõige briti telesarjades. Hiljem tulid ka filmirollid.

Coleman kehastab filmis «The Favourite» briti kuningannat Anne’i, saades selle eest naispeaosatäitja Oscari.

Olivia Colman sai briti kuninganna Anne'i kehastamise eest naispeaosatäitja Oscari

FOTO: Reuters/AP/AFP/Scanpix

Anne (6. veebruar 1665 – 1. august 1714) oli Inglismaa ja Šotimaa kuninganna 1702 -1707, Iirimaa kuninganna 1702–1714 ja Suurbritannia kuninganna 1707–1714. Ta oli viimane Stuartite dünastiast valitseja.